Vavřinec Hradilek končí, ale v jiných oblastech začíná. Bude herec, nebo letec? Každopádně je influencer, co se nebojí hejtů

od Soňa Jiroutová
3 minuty čtení
Manzele Hradilkovi
Zdroj: CNC: Marek Patek / CNC / Profimedia

Kajakář Vavřinec Hradilek toho zvládá opravdu hodně. Minulý rok se mimo jiné stihl oženit či účinkovat ve StarDance. Letos chce odjet svůj poslední životní závod a již nyní ví, že nudit se nebude. Bude se buď věnovat herectví, nebo bude dělat sportovního manažera, nebo najde uplatnění v letectví. Kromě zmíněného je ale zároveň influencer a na rozdíl od kolegů se nebojí říct svůj názor.

„Teď už to můžu a chci říct – letos svoji profesionální kariéru ve vodním slalomu ukončím,“ překvapil sportovec v rozhovoru pro Galerii osobností.

Poslední závod bude symbolický

Chce se ještě připravit na světový pohár v Troji a jeho případné vítězství zde by bylo symbolické, protože právě tady se v roce 2007 stal poprvé mistrem světa v kategorii kajakářů.

Vavřinec uvedl, že sport musí hlavně bavit a nechce nadále sportovat a být na nějakých horších pozicích.

„Člověka to musí bavit. A musí mít taky představu, co chce dělat dál. Pro sportovce je to v kariéře těžký moment,“ prozradil ve zmíněném rozhovoru.

Možností má mnoho

Vavřinec má v tomto již jasno, chce zůstat u sportu. Věří, že má co nabídnout ostatním sportovcům, protože si sám sobě dělal marketing. Případně by prý mohl využít svou pilotní licenci, ale spíše by se viděl v zaměstnání na zemi.

„Dlouho jsem teď ale nelétal, takže svou práci bych viděl spíš na zemi: nějaké plánování kolem letadel, logistika, cokoliv. Co se v letectví děje, to mě strašně zajímá,“ prozradil další možné plány.

Prozatím ale nemusí hned řešit nějaké zaměstnání, protože je žádaný například i v televizi jako herec. Aktuálně nastupuje jako posila do seriálu Jedna rodina.

„Jen představuji rychlostního kajakáře a na té lodi jsem předtím v životě neseděl. Snad jsem to zvládl dobře. S učením textů problém nemám. Větší dialogy mě čekají s Olgou, kterou hraje Patricie Pagáčová,“ svěřil se kajakář deníku Blesk.

Rok 2023 plný výzev

Navíc k tomu stihl ještě účast v taneční soutěži StarDance. To pro něj bylo velmi intenzivním zážitkem zejména proto, že se musel naučit trénovat s někým ve dvojici a brát ohledy na jeho výkon.

„Já jsem zvyklý zavřít se sám do sebe, a tady člověk musí komunikovat s tím druhým,“ přiznal v podcastu Na vodě, co mu dělalo největší problémy.

Vavřinec bude mít díky ukončení vrcholové kariéry více času na svou krásnou rodinu. V roce 2020 se mu narodila dcera Sára a v roce 2022 přivítal na svět dceru Kaylu.

V létě minulého roku se pak odhodlal k velkému kroku a vzal si svou partnerku Lucii.

„Už je moja! Nejlepší žena pod sluncem! Stalo se to v lese s úžasnou partou svatebčanů. Díky!“ napsal ke svatební fotce na instagramu.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Vávra Hradilek (@vavrinec_hradilek)

Dám ti pádlem přes hubu

Jedním z příjmů sportovce jsou i sociální sítě, kde působí jako influencer. Na rozdíl od svých kolegů, kteří se drží ve vyjadřování k politice spíše v ústraní, aby nepřišli o sponzory, on se toho nebojí.

„Své názory říkám i s vědomím, že mě za to budou někteří lidé nenávidět. Vzhledem k tomu, jak je společnost rozdělená, tak je to bohužel s vědomím, že mě to občas bude psychicky bolet,“ říká sportovec, který se například nebál veřejně vystupovat proti Miloši Zemanovi.

O vyjadřování názorů se rozpovídal i ve zmíněném podcastu, kde uvedl, že je čím dál tím více trollů a on si musí hodně rozmýšlet, co napíše, protože si je vědom, že si svůj názor musí následně obhájit.

Minulý rok se například vyjádřil proti návratu ruských a běloruských sportovců do mezinárodních soutěží. A právě hejty po tomto napsaném příspěvku jsou prý důvodem, proč se sportovci raději nevyjadřují.

„Chtějí mít před spaním a přípravou na trénink klid, a ne si číst: Já si tě najdu a dám ti pádlem přes hubu. A podobně. To mi chodí dost,“ připustil v pořadu Ptám se já.

Tyto hejty ho prý ale nezastaví, aby neříkal své názory.

Zdroje: Galerie osobností, Podcast Na vodě, Ptám se já, Blesk, Instagram

Autor: Soňa Jiroutová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články