Vasil Fridrich se stal hercem z rodičovské nouze. Nedávnou scénu z Ulice by si ale už nezopakoval

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
vasil fridrich
Zdroj: Profimedia

Vasil Fridrich je všestranně nadaný muž. Věnuje se dabingu, namlouvání audioknih, moderování, divadelnímu i televiznímu herectví. Několik let ho vídají diváci v seriálu Ulice, kde hraje zubaře Luďka Voláka, Nedávno se objevil i v seriálu Devadesátky jako šéf vyšetřovacího týmu. Sám ale tvrdí, že je hercem takzvaně z rodičovské nouze.

Že je herec opravdu všestranný, dokazuje i fakt, že si v Ulici zahrál už před lety, to ale úplně jinou postavu, než pro kterou ho dnes lidé znají. „Ano, to jsem hrál právníka. Když se někdo rozváděl nebo měl problémy se zákonem a potřeboval právní služby, tak jsem se tam jednou za čas zjevil. Pak mi asi před třemi lety zavolali, jestli bych nechtěl do seriálu nastoupit coby zubař,“ řekl Fridrich pro Aha!

„Já si prostředí stomatologie nepotřeboval nějak příliš studovat, protože můj tatínek je zubař, moji tři bratři jsou zubaři, a ještě i manželky dvou z nich jsou zubařky, takže to pro mě není nic neznámého,“ dodává se smíchem. Ani jemu se tak nakonec povolání nevyhnulo alespoň seriálově.

Pestrost je radostí

Ačkoli hraje v Ulici zubaře a v Devadesátkách si zahrál policistu, nemá s tím problém. Podle jeho slov je právě to, že si může mezi jednotlivými rolemi odpočinout a stát se vlastně kýmkoli, na herectví to nejzajímavější. A platí to i pro jeho herecké a moderátorské nadání.

„Ta pestrost je klíčem k radosti z herecké profese. Nejenom různé typy natáčení, ale i rozhlas, audioknížky, divadlo, to je myslím základ potěšení každého z nás, kdo se tím zabýváme. Každá ta věc má něco do sebe a má jistá pravidla. Když mluvíme o seriálu, tým lidí v Ulici je strašně fajn, mám je rád a vždycky tam rád chodím.“

Hercem se ale stal především proto, aby někde vybil svou přebytečnou energii. „Spíš moje maminka potřebovala, abych někde vybil svoji nezkrotnou energii, a nestačil na to ani sport ani jiné zájmové kroužky, tak ji napadlo, že by to mohla být ještě jedna z možností, kam tu energii nasměrovat. Vlastně to, že jsem se dal k divadlu, bylo z rodičovské nouze,“ usmívá se Vasil.

Ne všechny zkušenosti byly snadné

Ačkoli své role Vasil miluje, v Ulici si nedávno zahrál scénu, která pro něho nebyla ani trochu snadná. A to ani pro jeho hereckou kolegyni Lindu Rybovou, se kterou sehrál scénu znásilnění. Herec se bál hlavně toho, jak budou reagovat fanoušci.

„Došlo tam k domácímu násilí, v takové formě znásilnění. To už se vysílalo, tak doufám, že to nejhorší máme za sebou. Zatím mě na ulici ještě nikdo netloukl deštníkem, ani žádný důchodce francouzskou holí. Takže snad oddělili postavu a herce od sebe, takže zatím ten důsledek toho nebyl moc bolestivý. Ale do horšího charakteru už bych nešel,“ říká pro web Expres.

„Nevím, jestli se tato postava bude napravovat, to si myslím, že by tomu nikdo ani nevěřil. Ale může se stát, že mu to osud vrátí. Že už nebude těmi lidmi tolik manipulovat a nebude dělat ty nehezké věci, ale bude se to dít jemu,“ podotýká pak k dalšímu pokračování v seriálu Ulice.

Zdroj: Expres, Aha!

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články