Vašek z Cirkusu Humberto měl v dětství kvůli slávě fóbii z lidí. Dnes dělá starostu obce na Berounsku

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Pavel Mang
Zdroj: Martin HyklCzech News Center / CNC / Profimedia

Pavel Mang se do povědomí fanoušků zapsal jako malý Vašek ze seriálu Cirkus Humberto. Ačkoli potom dostal ještě několik rolí a chtěl se herectví věnovat, na konzervatoř ho nepřijali. Nakonec začal podnikat a nedávno se z něj stal starosta obce Trubín na Berounsku.

Jako malý kluk kvůli záři reflektorů trpěl. Měl fóbii z lidí a trvalo mu dlouho dostat se z problémů, uvádí Dotyk. „Jel jsem třeba v metru a spolucestující babička se mi vrhla kolem krku a nechtěla mě pustit. O stozích milostných dopisů ani nemluvím,“ vzpomíná herec.

Podcenil přípravu na přijímačky

Jako malý chlapec měl kvůli slávě problémy. Jak ale rostl, čím dál víc se chtěl právě herectví věnovat. A tak se rozhodl, že se pokusí dostat na konzervatoř. Jenomže si až příliš věřil a podcenil přípravu na přijímací zkoušky.

Poté, co se na školu nedostal, rozhodl se začít věnovat zcela jinému oboru a stal se prodavačem hodinek. V dané době měl také psychické problémy, výrazně přibral a musel se potýkat s mnoha životními překážkami.

To vše se mu ale nakonec podařilo překonat. „Jsem na tom stejně jako většina vrcholových sportovců, když se přestanou hýbat. Svaly nahradil tuk a já ztloustl tak, že se na to nedalo dívat,“ přiznal s tím, že když si to uvědomil, dalo mu hodně práce opět 75 kilo shodit.

Pocit ukradeného dětství

Za to, čím vším si prošel, je dnes Mang vděčný. Díky tomu se z něj stal člověk, kterým dnes je. Přesto ale některých věcí ve svém životě lituje.

„Mám pocit, že mi bylo ukradeno dětství, protože jsem byl vlastně už ve 13 letech vhozen do života dospělých. Možná proto si to teď vynahrazuju, že jsem stále jako dítě,“ cituje jeho slova iDNES.

Dnes se Pavel rád věnuje práci na zahradě, je zručným v mnoha ručních pracích a k tomu všemu byl zvolen starostou Trubína. Všechno kolem sebe vidí pozitivně a stal se z něho po tom všem, čím si prošel, velmi šťastný člověk.

Zdroj: iDNES, Naše Praha, Dotyk, Česká televize

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články