Václav Vydra vzal své dva psy do společnosti. Nechtěl je nechávat doma samotné

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
vaclav vydra
Zdroj: Profimedia

O Václavu Vydrovi se ví, že je milovníkem koní. Kromě toho ale zbožňuje i další zvířata. Doma má dokonce dva psy, které si přivezl už před pár lety z útulku. A rád se s nimi ukáže na veřejnosti, když je to možné. Právě této příležitosti využil na nedávné akci, kam oba chlupáče vzal.

Na pondělní zkoušku muzikálu Zpívání v dešti, která se konala v pražském divadle Hybernia, vzal herec své dva čtyřnohé kamarády. To samozřejmě neuniklo fotografům, kteří Vydru s jeho parťáky zvěčnili na několika snímcích.

Pro herce jsou obě zvířata velmi důležitá a rozhodně to není poprvé, co se s nimi ve společnosti objevil. Mezi lidi je vzal například i v roce 2019, kdy se s nimi ukázal na křtu narozeninového CD zpěváka Milana Drobného.

Král může všechno

Václav Vydra byl již před časem korunován vládcem jihočeského pohádkového království. A právě toho také využívá. „Král může skoro všechno. A moji psi se mnou chodí skoro všude, jsou zvyklí. Ne, že by byli tak poslušní, ale mají mě rádi,“ řekl kdysi v rozhovoru pro Super.

vaclav vydra psi

Zdroj: Profimedia

Psy má od roku 2018 a jsou na něho zvyklí. Když je tak má nechat celý den doma, je mu jich líto. Každá příležitost vzít je ven se tak musí podle jeho slov využít. „Dneska jsem celý den pryč z domu a nechtěl jsem je tam nechat samotné,“ hájil se podle Blesku naposledy.

Pes Bud a fenka Buffy se mu podle jeho slov odvděčují tím, že jsou s ním kdykoli je mu smutno, rozumí jeho pocitům, mají ho rádi takového, jaký je. Bere je jako členy své rodiny a je rád, že si je před lety pořídil.

Každý z jiného útulku

Dva psy si pořídil Vydra ve stejný den. Každého si ale podle webu Sedmička přivezl z jiného útulku. Psí kamarádi si tak museli zvykat nejen na nového páníčka, ale i jeden na druhého.

„Pořídili jsme si je ve stejný den, ale každého v jiném útulku. Seznámili se až u mě v autě. Nechtěl jsem, aby byl doma jeden dřív než druhý. Vyřízený z toho byl náš kocour, který tam žil sedm let před nimi, a já mu tam přivedl tyhle dva vrahouny,“ směje se Vydra. Nakonec se ale i s kocourem nově příchozí zvířectvo spřátelilo.

Kromě toho miluje Vydra také koně. Všechna zvířata jsou pro něho důležitá, ke každému je ale třeba prý přistupovat úplně jinak.

„Pro koně je stádo. Pes bydlí s rodinou, a jeho vazba na člověka je proto větší. Důležité je vmyslet se do jejich uvažování. Zatímco kůň je od přírody býložravec a kořist, pes je šelma, tudíž predátor. Mazlit se dokážou kůň i pes, ale například radost dávají najevo každý jinak,“ objasnil pak herec svou lásku k oběma druhům zvířete.

Zdroj: Profimedia, Super, Blesk, Sedmička

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články