Václav Vydra má herectví v genech. Talent podědil po slavných rodičích, kterým z oka vypadl

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Vaclav Vydra
Zdroj: Profimedia

Když se řekne Václav Vydra, většina z nás si vybaví českého herce a chovatele koní, který se narodil v roce 1956. Mezi jeho předky ale bylo hned několik skvělých herců. Nejen jeho otec s matkou se v médiích proslavili.

Už v roce 1876 se narodil Václav Vydra nejstarší. Muž, který zemřel v roce 1953, tedy tři roky před narozením výše zmíněného Vaška, se proslavil jako český herec, režisér a autor literatury a úvah o divadle.

Se svou první ženou Eliškou Zöllnerovou měl tři děti, z nichž nejstarší Václav se později stal otcem Václava juniora. A právě on a jeho manželka Dana Medřická se také proslavili jako herecký pár.

Učitelka z My všichni školou povinní

Dana Medřická se narodila roku 1920. V šesti letech poprvé navštívila divadelní představení, které ji uchvátilo natolik, že nemluvila o ničem jiném než o své budoucí herecké kariéře.

Tehdy to možná bylo úsměvné, ona se ale svého snu nevzdala a skutečně se nakonec proslavila. K jejím nejznámějším rolím patří učitelka ze seriálu My všichni školou povinní nebo paní Potůčková ze seriálu Tři chlapi v chalupě.

Dana Medřická se věnovala herectví naplno, někdy dokonce zapomínala na to, kým je ve skutečnosti. Právě kvůli tomu, že se přepínala, byla roku 1983 hospitalizována se srdečním infarktem, na jehož následky zemřela.

Herec a režisér Vydra prostřední

Václav Vydra, syn Václava Vydry staršího a otec Vaška Vydry, byl český herec a režisér, který se narodil roku 1902. Ve svých šestnácti letech se připojil k divadelnímu spolku, kde si uvědomil, že by se chtěl herectví věnovat.

V roce 1920 se objevil ve svém prvním filmu s názvem Magdalena, následovalo padesát hereckých let, během kterých ztvárnil desítky dramatických i komediálních rolí.

Roku 1957 byl oceněn titulem zasloužilý umělec. Stejně jako jeho otec se i on angažoval v politice, konkrétně v KSČ, režimem proto byl velmi oblíbený. Kromě nadaného syna za sebou zanechal spoustu skvělých filmových výstupů.

Bude rodinná tradice pokračovat?

Nejmladší Václav Vydra je kromě herce také bavičem a známý je i jako moderátor a chovatel koní. Zahrál si ve slavných českých filmech Kameňák, Copak je to za vojáka, Černí baroni a v mnoha dalších.

Mimo to se objevil i v seriálech Bylo nás pět, Hospoda nebo Ošklivka Katka. Také nadaboval několik kreslených filmů, ke kterým patří Madagaskar nebo Medvídek Pú.

Jeho manželkou se v roce 2006 stala taktéž herečka a moderátorka Jana Boušková. Vypadá to ale, že slavná rodina se pokračování s dalším Václavem nedočká. Herci je totiž dnes už 65 let a děti nemá.

I tak je ale tento herecký rodokmen dlouhý, není proto divu, že je v současné době Vašek Vydra tak oblíbeným. To by tak ještě hrálo, aby něco nezdědil po své matce, otci či dědovi.

Zdroj: Oficiální stránky Václava Vydry, Instagram
Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články