Václav Svoboda se pochlubil s vnučkou Adinkou. Své soukromí poodhalil po několika letech

od Raina Tomanová
2 minuty čtení
vaclav svoboda
Zdroj: Profimedia

Herec Václav Svoboda se proslavil hlavně rolí Lumíra Nykla v seriálu Ulice, ve kterém figuruje už dlouhých sedmnáct let. V rozhovoru pro novinky.cz Václav prozradil, jak ho berou fanoušci a co o něm říká manželka.

Rozhovor se měl konat na cvičáku, kam měl herec dorazit se svým pejskem. Nakonec se tak nestalo, protože Václav prozradil, že je pejsek nemocný a byl na antibiotikách. Herec ještě nedávno se svými fanoušky nekomunikoval, nerad dával i rozhovory. Všechno se ale změnilo a fanoušci už mohou sledovat jeho soukromí.

Rodiče mu pejska nedovolili, nakonec si jejich Andyho zamilovali

Václav prozrazuje, že malé štěně není jejich prvním psem. Ten se jmenoval Andy, a ačkoliv mu rodiče psa zakazovali, nakonec si ho jeho otec zamiloval během hlídání, kdy byl herec na dovolené. Svoboda žije v Brně, ale několikrát týdně musí dojíždět do Prahy.

Autem jezdí samozřejmě po dálnici, ke které má mnoho výhrad. „Nechápu vládu, proč jako na Slovensku nezakážou předjíždění tiráků ve dvou pruzích. V tom zúžení je to šílený, pátý tirák začne předjíždět ty čtyři před sebou a fronta je tam furt,“ neskrývá své pocity.

Původem je sice z Děčína, celý život ale žije v Brně. S maminkou se do Brna přestěhoval, když mu byl jeden rok. Už odmalička toužil být hercem, což se mu v mládí opravdu splnilo. Vystudoval ale na elektromechanika, až poté nastoupil na konzervatoř. Mluvili mu do jeho budoucnosti rodiče?

„Mluvili, já šel na elektrikáře, protože jsem se nedostal z devítky na konzervatoř. Naši herectví nakloněni nebyli. Jakmile přišly papíry, že jsem se na školu nedostal, hned mi matka našla učňák elektro-silnoproud. Totální omyl, taky jsem to dělal jen dva roky. Pak jsem se dověděl, že kdyby matka podala odvolání, na školu by mě vzali.“

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Václav Svoboda (@vaclav.svoboda_official)

Začínal v pohádkách, nyní je už 17 let součástí nekonečné Ulice

Jeho herecká kariéra začala u pohádek, podle jeho slov je dobrosrdečný a je to na něm na první pohled vidět. V pohádkách hrál v dnešním Divadle Husa na provázku. První velkou roli dostal ve svých dvaceti letech, kdy si zahrál studenta medicíny v komedii Jak básníci přicházejí o iluze.

„To je jak s prvním sexem… První film, krása, užíval jsem si to. A jelikož jsem hrál v Divadle Na provázku od deseti let, nebyl jsem nikdy trémista, při natáčení už vůbec. Já neprožíval nervy, že je to poprvé,“ odpovídá herec na otázku, jaké bylo natáčení. Popularitu mu ale přinesla až role Lumíra Nykla v seriálu Ulice.

Kolegové ze seriálu jsou jeho druhá rodina: „Rád žiju, nedokážu furt pracovat, nejsem workoholik. Pro mě jsou důležití kamarádi, posedět, pokecat, dát si pivo, jít na fotbálek, tenis, na kulečník, žít. To mě baví a to dělám, tady v Brně. Ale v Praze nikdo nemá čas. Nikdo kvůli práci nemůže.“

Prozradil také, jestli je podobné povahy jako jeho seriálový Lumír. „Nevím, já mám z branže nervy dost opotřebovaný. Manželka, která mě zná poměrně dobře, protože jsme spolu 23 let, o mně říká, že jsem něžný cholerik. Já vybuchnu a za pět minut o tom nevím. Už jsem uklidněnější v životě jako takovém.“ Václav si navíc teprve nedávno založil vlastní účet na Instagramu, kde svým sledujícím ukazuje střípky ze soukromí.

Třeba se pochlubil fotografií se svou vnučkou, která si zahrála na doktorku a ošetřovala ho. „S Adinkou mazleníčko. Já jsem pacient s velkými zdravotními problémy a ona paní doktorka. Budu jako rybička,“ připsal ke snímku, který mu hned okomentovalo několik sledujících. Fanoušci tak po několika dlouhých letech mohou konečně nahlédnout do jeho života.

Zdroj: Instagram, novinky.cz

Autor: Raina Tomanová


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články