Václav Matějovský hraje vousatého právníka v novém seriálu. Fanynky zaujal už jako mladík z Ulice

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
vaclav matejovsky
Zdroj: Profimedia

Před pár lety začal hrát v seriálu Ulice. Tehdy ještě jako mladík bez porostu na bradě okouzloval fanynky. V tom se doteď nic nezměnilo. Vašek Matějovský sice prošel velkou vizuální proměnou, sympatický je ale divákům i nadále. Ti ho teď mohou vídat v novém seriálu na TV Nova.

V Ulici si Matějovský zahrál postavu Mikiho. Tehdy byl ve světě showbyznysu prakticky nováčkem. Diváci si ho ale velmi rychle oblíbili, a když se nedávno objevil i v reality show Love Island, především ženské publikum šílelo.

Teď hraje v novém seriálu O mně se neboj, kde představuje postavu právníka Martina. Mladého nesmělého kluka nepřipomíná dnes s vousy na bradě a mužným pohledem ve tváři už ani trochu.

Hlas Love Islandu

Na své začátky v televizi vzpomíná Vašek rád. Do Ulice se dostal v roce 2009, kdy vyhrál konkurz na postavu Mikiho. To mu otevřelo cestu dál. Dnes diváci znají jeho hlas z reality show Love Island, kde doplňuje svými vtipnými komentáři situace.

„Nevidím ten díl, když ho namlouvám, protože ještě není hotový v tu dobu. Bohužel do toho nevidím a důvěřuji scenáristovi, který mi komentáře píše. Scenáristé jsou na Kanárech, každý den mi pošlou do Prahy scénář a já to s nimi ještě ladím. Důvěřuji jim, že to, co říkám, se bude dít i na obraze,“ vysvětlil.

Možná tak některé fanoušky zklamal, mnoho lidí si totiž myslelo, že Vašek opravdu komentuje právě danou situaci a že si hlášky vymýšlí sám. Jeho popularita ale nejspíš ani tak neklesne. Teď se navíc objevuje v novince, ve které opět předvede své herecké výkony.

Po boku Arichtevy

V seriálu O mě se neboj, jehož první díl odvysílala Nova ve čtvrtek, hraje Matějovský po boku herečky Veroniky Arichtevy. „S Verčou nám to dobře klaplo. Jak jsme se poprvé viděli, tak jsme se začali smát. Bylo vidět, že nějaká chemie mezi námi na tom placu je,“ zasmál se Václav v rozhovoru pro TV Nova.

„Já hraji Martina, mladého právníka. Myslím si, že o něm všichni mluvili jako o tom muži, který se zaplétá s rozvedenou ženou, Veronikou Arichtevou. Tak to jsem já,“ objasnil svou roli pro Extra. Dodal, že s ní si sice rozumí, ale zato s jejím manželem Biserem to je občas těžké.

„Je to strašný boj. To je každodenní přežívání. On je nervní, křičí na mě. Ale ne tolik jako třeba na Verču Arichtevu, na tu křičí víc, ale to si řeší oni sami doma… Je mi těžko, jen když o tom mluvím,“ postěžoval si. Dodává, že jinak ale natáčení proběhlo v pořádku a teď už si užívá reakcí diváků, kteří už měli možnost první díl zhodnotit na televizních obrazovkách.

Zdroj: Extra, TV Nova

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články