Václav Kopta spolupracoval na nové knize se svým bratrem. Je o 9 let starší a podstatně hubenější

od Raina Tomanová
2 minuty čtení
vaclav kopta
Zdroj: FOTO: Jiří Koťátko / CNC / CNC / Profimedia

Mnoho lidí o tom nemá ani tušení. Václav Kopta, oblíbený český herec, se může pochlubit starším bratrem Janem, který je velmi šikovný ilustrátor. Spolupracovali spolu na vlastní knize. Ta byla již druhým společným dílem. Ačkoliv je Jan o devět let starší, klame tělem. Vypadá totiž o dost mladší, než ve skutečnosti je. 

Václav Kopta se tedy kromě hereckého talentu může pochlubit i tím spisovatelským. A znovu si přizval svého bratra, aby mu knihu ilustroval.

Spolupráce mezi nimi funguje na výbornou

Talentovaný výtvarník kývl na nabídku svého bratra již podruhé. Nedávno proběhl křest knihy Zlaté časy, kterou společně představili: „Tohle je můj podstatně hubenější bratr. Je o devět let starší než já. Mate tělem, bídák jeden,“ řekl o něm český herec.

K takovému představení se samozřejmě musel vyjádřit také Jan. „Mezi námi je celkem velký věkový rozdíl, takže jsme se trošku míjeli. Když jsem myslel na ženění, Vaškovi bylo 10 a byl, jak jsem mu říkal, otravný puchýř,“ svěřil se výtvarník pro Aha!

vlaclav kopta jan kopta

Zdroj: Nextfoto

Ilustrace knihu skvěle doplnily

Jako u většiny sourozenců, mezi kterými je větší věkový rozdíl, našli i oni společnou řeč až později. „Takže dá se říci, že až na stará kolena jsme konečně začali dělat něco společného.“ Knihu svého bratra nechtěl ilustracemi zkazit, protože je Václav mnohem známější.

Kniha ale vypadá velice dobře, navíc je plná vtipných momentů z pořadu Zlaté časy, který Kopta moderuje na Českém rozhlase. Je to oblíbený pořad, který poslouchají nejen věrní posluchači.

Václava Koptu můžete vidět v mnoha českých komediích, které mají pozitivní ohlasy. Herec je pro každou legraci a novou zkušenost, takže jste ho mohli vidět také v soutěži Tvoje tvář má známý hlas, kterou vyhrál, zúčastnil se také taneční soutěže StarDance. Vzhledem ke své postavě si několikrát musel sáhnout na dno.

Zdroj: Aha!

Autor: Raina Tomanová


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články