Václav Kopta se proměnil v dětskou filmovou postavičku. V tomto kostýmku bude nabízet služby hodinového manžela

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
vaclav kopta
Zdroj: Profimedia

Umělci mají už rok velmi těžké pořízení, protože divadla a jiné instituce jsou zavřené. Musejí tak vymýšlet jiné způsoby obživy. Mezi ně se nedávno zařadil také Václav Kopta, který se proměnil v kutila Pata.

Herec, muzikant a komik Václav Kopta své nadání zdědil po otci, který se živil jako textař, a po dědečkovi básníkovi. Nikdo z nich ale nezažil to, co umělci prožívají poslední rok.

Z divadelních prken za volant autobusu

Absolvent Pražské konzervatoře a dlouholetý člen divadla Semafor se v mládí proslavil především jako Radek Převrátil v dnes už kultovní komedii Sněženky a machři.

Dnes se ale nemůže realizovat jako herec a ani jako muzikant. Na řadu proto přišla jiná řemesla. Nejdříve si splnil svůj klukovský sen a stal se řidičem autobusu.

Nebojí se ani překážek

„Přemýšlel jsem poměrně dlouho, jak nejlépe naložit s náhle nabytým časem. A myslím si, že jsem zvolil dobře. Dostat se za volant autobusu není v pětapadesáti letech úplně jednoduché. Trvalo to dlouho, dokonce měsíce, než jsem prošel všemi zdravotními zkouškami, psychologickými testy a tak dále. Šel jsem za tím poměrně tvrdě,“ řekl Václav Kopta pro pořad Showtime.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Václav Kopta (@koptavaclav)

Protože je ale velmi aktivní člověk, jen u této práce nezůstalo a přišel s novým nápadem. Bude z něj hodinový manžel.
Založení této živnosti pojal velmi kreativně a firma se jmenuje PAT bez MATa. Vzal tak na sebe podobu postavy z pohádky, která je se svým parťákem proslulá tím, že všechno zkazí.

Šikula ve žlutém triku

Ačkoliv se může zdát, že umělci jsou bohémové a kladivo do rukou vzít neumí, není tomu tak. Právě Václav Kopta je vyhlášeným kutilem a také včelařem.

Inzerát na sociální síti doplnil také fotkou, pro kterou se oblékl do žlutého trika, modrých kalhot a na hlavu přidal slušivý baret, stejně jako nosí v pohádce Pat.

Kromě drobných oprav v domácnosti nabízí také psychologickou poradnu a pomocné služby při stěhování. Všechny tak ujistil, že ani po roce v karanténě neztratil svůj pověstný humor.

Zdroj: wikipedia.org, csfd.cz, idnes.cz, ahaonline.cz

Autor: Karolína Stoczková


Související články