Václav Kopta má netradiční povolání. Možná ho potkáváte i vy, jenom o tom nevíte

od Šárka Blahoňovská
2 minuty čtení
vaclav kopta
vaclav kopta

Václav Kopta na sebe poprvé pořádně upozornil ve snímku Sněženky a machři. Od té doby se po něm trochu slehla zem, ale v posledních letech si opět říká o přízeň. A to nejen po herecké stránce. Herec má totiž další zajímavou práci, díky které ho možná potkáváte i v normálním životě.

Václav Kopta se v loňském roce musel vzdát milovaného divadla. Pandemie nemoci Covid-19 je uzavřela a nikdo netuší, kdy se divadla nebo kina zase otevřou.

V době koronavirové se tak Kopta stal řidičem autobusu pražské MHD, což byl jeho velký dětský sen. Podle něj je to mnohem lepší než sedět doma a přemýšlet, co bude dál.

Dětský sen, který nebylo jednoduché si splnit

Trvalo měsíce, než si opravdu za volant autobusu mohl sednout. Dle jeho slov není vůbec jednoduché stát se v padesáti pěti letech řidičem.

Musel projít zdravotními zkouškami, psychologickými testy a osvědčit se, zda opravdu autobus s lidmi může řídit. Kopta se ale nevzdal a šel za svým snem poměrně tvrdě.

Nic ho v životě nestálo tolik, jako splnit si toto přání. Naštěstí může jezdit v okolí Dejvic, kde bydlí, a může tak potkávat kamarády a spolužáky, o víkendu vozí známé.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Václav Kopta (@koptavaclav)

Dokonce vezl i obě dcery, a když mu dojde kafe, manželka přispěchá s novým. Dle jeho slov je to sice trochu zvláštní pocit, ale je to něco, co ho dělá šťastným.

Lidé ho nepoznávají

Herec přiznává, že se mu několikrát stalo, že musel nějakého cestujícího vyhodit. Jednou to byl třeba pán, který byl trochu přiopilý. Zůstal mu ležet na zemi v autobuse a on nevěděl, co s ním.

Problém je i počasí, hlavně sněhová kalamita. Pár si jich letos také užil. I přes tyto stresové momenty ho ale práce autobusáka baví.

Cestující známého herce ale spíše nepoznávají a fanoušků potkal minimum. Jednou ale třeba přibrzdil sousedce, která autobus dobíhala a netušila, že ji poveze právě Kopta. Prý byla doslova v šoku.

I přestože řízení herce baví, už se těší, až se vrátí zpátky na divadelní prkna nebo před kameru a z dětského snu se zase stane jen příjemný a neobvyklý koníček.

Autor: Barbora Turková


Související články