V nové kriminálce Docent Jiřího Stracha se setkají Trojan, Ramba a Vetchý. Za projektem je 10 let práce

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
docent
Zdroj: Profimedia

Už v neděli 5. února se na televizních obrazovkách objeví první díl Docenta, nové kriminální minisérie režiséra Jiřího Stracha. Ten má na svém kontě například seriály Ďáblova lest, Ztracená brána nebo kriminálku Labyrint. Fanoušci těchto počinů se mohou těšit na to, jak si s novým dílem režiséra poradí Ivan Trojan, Tereza Ramba a Ondřej Vetchý, kteří byli obsazeni do hlavních rolí.


Seriál zachycuje příběh Docenta Stehlíka (Ivan Trojan), který se prakticky omylem dostává z policejní akademie na oddělení vražd. Stane se součástí policejního týmu, ve kterém Tereza Ramba a Ondřej Vetchý vyšetřují vraždu mladé dívky u Prahy.

Docent se snaží být užitečný jako specialista na psychologické profilování vrahů, ale na oddělení ho mají všichni za blázna, popisuje hlavní postavu server TV Guru. Kriminální minisérie vznikla podle scénáře Josefa Mareše a Jana Malindy.

„Je to vlastně moje první detektivka z tohoto světa. Tím, že to napsali právě Josef Mareš s Janem Malindou a Josef Mareš je, jak známo, bývalý šéf pražského 1. oddělení, pražské mordparty, tak je to prostě skutečně hutné a je to z masa a kostí,“ popsal režisér Jiří Strach pro Novinky.

Poprvé před stejnou kamerou

Dva z hlavních představitelů seriálu, Ivan Trojan a Ondřej Vetchý, spolu nikdy předtím v žádném filmu ani seriálu nehráli. Je to tak úplně poprvé, co se potkávají před stejnou kamerou. Strach si jejich spolupráci podle serveru Blesk nemůže vynachválit.

„To je jako když máte dva výborné fotbalisty, kteří spolu nikdy v jednom týmu nehráli, a teď je dáte do jednoho nároďáku. Umí si nahrávat i naslepo. Slyšeli na sebe okamžitě od prvního dne. Za těch dvacet let už si nemusíme říkat věci nahlas. Tady už stačí mrknutí oka, gesto a víme, co se na tom place má odehrávat,“ objasnil.

Na Trojana nedá dopustit

Podle Terezy Ramby, která si v seriálu zahraje kapitánku Fouskovou, to někdy naopak na place pěkně jiskřilo mezi režisérem a Ivanem Trojanem. Hádali se prý jak kvůli natáčení, tak i kvůli osobním problémům, například kvůli sportu. Nakonec ale všechny drobné konflikty skončily usmířením.

Jinak ale Strach nedá na Trojana dopustit, herec je podle jeho slov sázka na jistotu. „Když mám projekt, tak v něm Ivan hraje. Nedávno jsme to spočítali. Máme tak šestnáct, sedmnáct společných titulů,“ uvedl pro Novinky. Trojan si zahrál například ve Strachových kriminálkách Ďáblova lest nebo Ztracená brána.

Za novou minisérií je podle Stracha deset let příprav. S autory scénáře ji opravdu dlouho brousili, aby nakonec vznikl skvostný diamant. Zda se jim to ve výsledku vyplatilo, se fanoušci mohou přesvědčit už 5. února večer na České televizi.

Zdroj: TV Guru, Novinky, Blesk

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články