Uplynulo již deset let od tragické smrti Paula Walkera z Rychle a zběsile

od Soňa Jiroutová
< 1 minuta čtení

30. listopadu uběhlo již neuvěřitelných 10 let ode dne, kdy fanoušky zasáhla zpráva o tragickém úmrtí Paula Walkera. Herec, kterého znali fanoušci zejména ze série Rychle a zběsile, zemřel ve svém Porsche po nárazu do sloupu osvětlení a stromu. Osudnou se mu stala milovaná rychlost.

Média těsně po smrti spekulovala o příčinách autonehody. Nakonec se ukázalo, že významnými faktory byly sjeté pneumatiky a vysoká rychlost.

Rychlost a sjeté pneumatiky

Herec se vracel z charitativní akce Reach Out Worldwide, která vybírala peníze pro tajfunem zasažené Filipíny. Automobil řídil jeho přítel, automobilový závodník Roger Rodas.

Ten zemřel na místě a situace byla o to tragičtější, že u hořícího auta byl jako první jeho osmiletý syn. Mohl však již jen sledovat, jak jeho otec umírá v hořícím autě.

Paul Walker pak dle pitevní zprávy po nárazu ještě žil a zemřel až po výbuchu vozidla, který následoval přibližně minutu po nárazu.

Herec dle zprávy zemřel následkem kombinace traumatických a tepelných zranění. I on po sobě zanechal dítě – tehdy patnáctiletou Meadow.

Zabila ho jeho vášeň

Nyní již dospělá dcera vzpomíná na svého otce a v den jeho padesátých narozenin mu zanechala na instagramu dojemný vzkaz.

„Všechno nejlepší mému andělu strážnému. Děkuji ti za tvou lásku, vedení, přátelství, sluneční svit a za to, že jsi mě vychoval tak, abych viděla všechnu krásu světa,“ napsala Meadow.

Je zřejmé, že jí otec chybí. O to více, že se jednalo o tragickou nehodu, kterou si herec tak trochu předpověděl.

Paul totiž miloval rychlou jízdu a jeho známý citát zněl: „Až mě jednoho dne rychlost zabije, neplačte, protože já jsem se v tu chvíli smál.“

S ohledem na okolnosti jeho smrti zní tento citát až mrazivě.

Zdroje: Novinky, Extra, Instagram

Autor: Soňa Jiroutová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články