Trápení Dany Zátopkové: Nemohla mít děti, manžela přežila o 20 let

od Šárka Cvrkalová
< 1 minuta čtení
Dana Zatopkova
Zdroj: Profimedia

Jméno Emil Zátopek je známé i v zahraničí. Nejen on byl ale slavným sportovcem, velké úspěchy v tomto ohledu sklízela také jeho žena Dana Zátopková. Jaký byl její život? A proč se svým mužem nikdy neměli děti?

Emil a Dana si byli na první pohled souzeni. Narodili se ve stejný den, měli stejné zájmy, rozuměli si. Také spolu strávili celkem 52 let. On byl čtyřnásobným olympijským vítězem v běhu, ona zase házela oštěpem, za což také získávala olympijské medaile. Dokonalý pár.

Děti si oba moc přáli

Emil a Dana spolu byli velmi šťastní. K dokonalému životu jim ale přece jenom jedna věc chyběla. Oba si přáli děti. Emil se dokázal smířit s opakem, pro Danu bylo ale velmi bolestivé zjištění, že děti mít nemůže.

„Byla jsem nešťastná, když jsem zjistila, že nemohu mít děti a že běhám po doktorech marně,“ citoval její slova server Reflex. Zátopková nicméně doplnila, že její muž jí byl velkou psychickou oporou, a dokázali tak i tuto nepřízeň osudu překonat.

Manžela přežila téměř o 20 let

Žili jeden pro druhého. Emil Zátopek zemřel 21. listopadu 2000. Pro jeho ženu to byla velká rána a dlouho se s jeho odchodem srovnávala. Urnu s jeho popelem měla až do konce života doma, píše Blesk iSport.

I po několika letech od jeho smrti vždy při posezení s přáteli Dana stavěla na stůl sklenici s vodou i pro Emila, aby si s ním mohli všichni symbolicky připít.

Sama sportovkyně nakonec zemřela 13. března 2020. Ona i její muž byli legendami, na které Česko nikdy nezapomene, a v jistých ohledech na ně bude dlouho vzpomínat i zbytek světa.

Zdroj: Bulvární historie, Prima ženy, Blesk iSport, Reflex, Lifee, Vlasta

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články