Tomáš Zástěra spáchal trestný čin. Zkomplikovala se mu cesta z Dominikánské republiky domů

od Raina Tomanová
2 minuty čtení
tomas zastera
Zdroj: Profimedia

Moderátor Tomáš Zástěra byl účastníkem reality show Survivor, ve které se ale nedostal příliš daleko. Díky soutěži se o něm dozvěděla širší veřejnost. Zástěra jinak moderuje Odpolední show na Evropě 2 společně se Zorkou Hejdovou.

Při cestě z Dominikánské republiky totiž narazil v Německu na místní zákony. Podle všeho se pak dopustil trestného činu, ale bohužel ještě neví, jestli dostane pouze pokutu, nebo si půjde sednout. Sám Tomáš o svém problému promluvil pro Blesk.

Byl favoritem soutěže, nakonec ale musel domů

Tomáš byl favoritem soutěže, nakonec ho ale jeho spoluúčastníci poslali domů. To ještě ale netušil, co ho cestou potká. „Vracel jsem se zpátky letadlem a normálně tam byl klasickej přestup z Dominikány ve Frankfurtu na letadlo do Prahy,“ začíná své vyprávění Zástěra.

„Teďka tam jdu tou další kontrolou mezi těma letama a najednou ten můj batoh vyjede v takový tý druhý linii, kde je nějakej problém. Tak jsem si prostě říkal – oukej, asi tam mám nějakou větší dezinfekci nebo já nevím…,“ rozpovídal se v podcastu EasyCast.

„Tak ten týpek říká – jo jo, nebojte se, nějakej problém? A kouká na ten komp a říká – vy tam máte nůž. – ne, nemám nůž. – jo, máte tam prostě nůž v tom batohu. – ne, žádnej nůž tam nemám – máte v peněžence nůž – v peněžence nůž?… Tak to vyndal a já jsem skutečně před dvěma lety dostal takovou tu kartu velikosti platební karty, která když se její boky zlomí, vznikne z toho nůž, takovej jakoby survival knife,“ uvedl.

„V Německu ve Frankfurtu tady to. Tak mu říkám – jé, vidíte, to tam mám dva roky. A on – to je ale problém, 6,2 centimetrů, čepel. – říkám: no a co? – tady je povolený šest centimetrů do palubního zavazadla – a já říkám ještě ve srandě – aha, to mě mrzí, tak to vyhoďte tady do toho koše. A on říká – to ne, že to vyhodím, to je prostě trestnej čin – říkám – prosím? já to ale nevěděl. A on – to mě mrzí, ale to je prostě trestnej čin.“ Zástěra si myslel, že se obejde bez větších problémů.

Naštěstí se to obejde bez větších komplikaci, ale právník je připravený

„Tak říkám – tak dobrý, tak to vyhoďte, já se teda omlouvám a už to nikdy neudělám. A on říká – to se omlouvat nemusíte, já volám policii. Tak jsem trochu ztuhl, pořád jsem nevěděl, jestli si ze mě dělá srandu, on byl takovej jako německy nekompromisní a říkal jsem si, asi sarkasmus, ironie třeba, trochu mě chce vyškolit…“

„No, přišli dva týpci se samopalama, v kuklách a s těma neprůstřelnejma vestama a odvedli mě do cely předběžného zadržení.“ Teď musí moderátor počkat, jak to celé dopadne. Každý týden mu volá jeho německý právník a zjišťuje situaci. Naštěstí ale do vězení nepůjde, prý se to na letišti děje velmi často.

Během svého pobytu Tomáš Zástěra netušil, co se děje v České republice. Jeho instagramový profil spravovala kolegyně Zorka Hejdová, která docílila toho, že mu píše mnoho fanynek a mají o něj zájem. Na sociální síť chodil Tomáš jen velmi málo, teď je ale všechno jinak. Díky Zorce ho sleduje z původních 10 tisíc už 130 tisíc fanoušků!

Zdroj: Blesk, EasyCast

Autor: Raina Tomanová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články