Tomáš Krejčíř žil 20 let v sektě, které musel odevzdávat část svého platu. Teď se vrátil na televizní obrazovky

od Soňa Jiroutová
2 minuty čtení
Tomas Krejcir
Zdroj: Nextfoto

Tomáše Krejčíře si diváci mohou pamatovat ze seriálů Velmi křehké vztahy nebo z Ordinace v růžové zahradě. Nyní se tento sympatický herec vrací na televizní obrazovky v seriálu 1. MISE. Věděli jste, že byl celých 20 let členem sekty?

Tomáš Krejčíř se stáhl z veřejného života a přestal přijímat role. V roce 2014 se po dlouhé době ukázal ve společnosti. A rovnou s velkou novinkou! Opustil svou ženu a 3 děti a našel si novou partnerku, oční lékařku Petru. S ní má nyní již 2 děti.

Mormoni zpomalili jeho kariérní růst

Mormoni jsou americká sekta, která je založená na víře, že Bůh má fyzickou podobu. Následovníci této sekty dbají na rodinný život a v počátcích byla v rámci tohoto náboženského směru povolena polygamie. Členům je zakázáno pít alkohol, brát drogy, nechat se potetovat či kouřit. A každý ze členů odvádí tzv. desátku. Musí odevzdat 10 % svého platu církvi.

U nás je tato sekta známá pod názvem Církev Ježíše Krista Svatých posledních dnů. A právě do ní patřil herec celých 20 let.

Herec v rozhovoru pro Aha! uvedl, že mormony považuje za církev jako každou jinou a nepovažoval je za sektu. Uznává, že stejně jako jiné církve, i mormoni lidmi manipulují. Své dlouholeté působení u nich zatím prý nedokáže vyhodnotit. Není si vědom, že by na něm členství zanechalo nějaké následky, ale zatím je na to dle jeho slov brzy.

Pokud jej v něčem ovlivnila, bylo to v jeho herecké kariéře. Být členem této sekty jej v mnohém limitovalo a musel odmítat některé nabídky, protože se neslučovaly s působením u mormonů.

Jako příklad uvedl reklamu na oblíbený český likér, v níž měl hrát. Ale reklama na alkohol se neslučovala s morálními zásadami mormonů, a tedy musel roli odmítnout.

Není to však tak, že by mu to někdo zakázal. Herec uvádí, že byl tak zmanipulovaný, že to on sám takto vnímal.

Impulsem k odchodu bylo prozření, kdy začal vnímat určité nedostatky. Měl potřebu se hodně ptát, aby mu tyto nedostatky byly vysvětleny, ale odpovědi nepřicházely. Za jeho odchodem stojí také jeho současná partnerka Petra.

Do práce už by chodit nemusel

Jak jsme již uvedli, herec se vrací na obrazovky v seriálu 1. MISE. Ve skutečnosti by ale už pracovat vůbec nemusel, protože je z něj milionář.

Poté, co potkal Petru, která je oční lékařkou, pustili se do společného podnikání. Byli majiteli kliniky estetické a oční chirurgie. Nyní však kliniku prodali a dle hercových slov by do smrti nemuseli pracovat. I přesto ho ale lákalo vrátit se před kamery.

V seriálu 1. MISE hraje majora, který šikanuje svou rodinu a vychovává svého syna k obrazu svému. Jeho manželku hraje Klára Jandová, se kterou hrál před 17 lety v Rodinných poutech.

Zdroje: Extra, Aha!

Autor: Soňa Jiroutová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články