Tomáš Klus složil píseň na podporu Ukrajiny, dočkal se pochval i kritiky. Další Kryl z tebe nevyroste, dozvěděl se

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Tomas Klus
Zdroj: Nextfoto

Tomáš Klus a jeho žena Tamara podporují Ukrajinu už od začátku ruské invaze velmi hlasitě. Byli mezi prvními českými celebritami, které pomohly s ubytováním uprchlíků, a na odvahu Ukrajiny upozorňují ve společnosti prakticky neustále. Po roce krutých bojů se navíc hudebník rozhodl napadené zemi poslat vzkaz ve formě písně.


Klusovi ubytovali na začátku války ukrajinskou rodinu se třemi dětmi. Ta jim prý výrazně změnila život. Kromě toho, že rodině pomohli najít ubytování, rádi s ní tráví i čas a její členy považují za své dobré přátele.

V jednom z rozhovorů Tamara Klusová uvedla, že už se nemůže dočkat, až bude moci na oplátku ona navštívit jejich domov. Tehdy se nejspíš ještě nepředpokládalo, že by se válka na Ukrajině mohla táhnout přes rok.

Klusův vzkaz Ukrajině

„Všechno, co v téhle písni zazní, dneska platí 365krát víc. Sláva Ukrajině a hanba putinovskému Rusku,“ říká Klus na začátku svého videa zveřejněném na instagramu.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Tomáš Klus (@tomas_klus)

V něm představil lidem písničku s názvem Ukrajina, ve které oslavuje odvahu a sílu státu. Zemi děkuje za vše, co ho v posledním roce naučila. Rusko v ní pak označuje negativními slovy a uvádí, že brzy pod statečností Ukrajiny padne.

Sporné názory

Na instagramu se Tomáš dočkal podpory. Lidé mu za jeho silná slova děkují a písničku oceňují. „Tome, ty mě vždycky rozbrečíš. Doufám, že dobro vyhraje a zlo shnije někde v pekle,“ vzkázala mu uživatelka Iveta.

Na druhou stranu na dalších platformách se objevilo velké množství kritiků. Český rozhlas na svém facebooku písničku Tomáše Kluse představil jako dílo, které se hudebníkovi podařilo složit za jednu noc. Přesně tak ale podle některých lidí vypadá.

„To, že jsi to složil přes noc, tak podle toho to taky vypadá. Nikdy jsem tě nemusel, ale tohle už nemá ani cenu komentovat. Děláš ze sebe ještě většího šaška, než jsi doteď byl,“ myslí si uživatel IceJohn Telín.

„S Ukrajinou soucítím a invazi Ruska odsuzuji. Nicméně Klus opět nezklamal, větší sra**u jsem už dlouho neslyšel. Chlapče, prober se,“ vzkázal hudebníkovi pan Pavel. Od něj se Klus dozvěděl i to, že další Kryl z něj nevyroste.

Někteří uživatelé se Kluse zastávají a vzkazují kritikům, aby si sami zkusili své pocity vyjádřit nějakou tou vlastní písničkou. Hudebník podle nich myslí svá slova upřímně a tolik negativ si nezaslouží.

Zdroj: Instagram, OnlyU, iDNES, Facebook

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články