Tomáš Klus oplakal smrt kamarádky. Velkou oporou je mu teď rodina

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
tomas klus
Zdroj: Profimedia

Tomáš Klus prožívá těžké životní období. Jeho milovaná kamarádka Petra Koudelková, která od dětství bojovala s nemocí motýlích křídel, zemřela. Znal se s ní dlouhé roky, jezdila s ním na koncerty a byla pro něho prakticky jako sestra. Rozloučit se s ní je pro něj jedna z nejtěžších věcí v životě.


Potřeboval se se svým trápením svěřit. V rozsáhlém příspěvku na instagramu tak popsal, co všechno pro něj Petra znamenala. Podle hudebníka byla úžasným člověkem. Denně si procházela peklem, ale přesto mu dokazovala, co je to pravé přátelství.

Nemocí motýlích křídel u nás trpí zhruba 360 osob, uvádí server Pro ženy. Jde o chorobu, při které je lidská kůže slabá a velmi zranitelná. Často se tak na ní dělají pupínky, záněty, denně si člověk prochází bolestmi. Pro Petru Koudelkovou tak nebyl život snadný.

Pro Kluse ale byla vším a on se snažil být vším naopak pro ni. „Svět není zvyklý na takovou chuť do života. A tak ti zostra přistřihl křídla. Ani to ti však nezabránilo šířit kolem sebe entuziasmus po hrstech a humoru tolik, že si vždycky všichni říkali, kde se to v té holce bere,“ popsal kamarádku.

Příspěvek psal v slzách

U příspěvku Klus přiznal, že při jeho psaní sotva viděl na displej telefonu, protože svou kamarádku řádně oplakal. „Tak tu sedím a nechápu. Piju tvoje ledové kafe brčkem a jenom čumím a říkám si, co všechno jsem ti ještě neřekl. Klamala jsi duchem, sestřičko, tělo dávalo jasný signály, ale my všichni byli přesvědčeni, že nás všechny přežiješ,“ uvedl.

Z příspěvku je cítit, že pro Tomáše byla Petra opravdu důležitou osobou a s její ztrátou se bude muset vyrovnávat ještě velmi dlouho. Teď se musí spolehnout především na podporu své rodiny, která je pro něho v těžkých životních situacích velmi důležitá.

Na premiéře

Ačkoli do života Tomáše Kluse zasáhla krutá rána osudu, má kolem sebe stále mnoho lidí, kteří mu pomohou se s těžkými chvílemi vyrovnat. K těm nejdůležitějším patří samozřejmě jeho rodina, manželka Tamara a dcerka Josefínka.

tomas klus rodina

Zdroj: Profimedia

Ty se po jeho boku objevily na premiéře filmu Přání k narozeninám, ve kterém si Klus zahrál jednu z hlavních rolí. Do pražského kina Lucerna dorazila celá rodina v elegantních černých barvách. Film si podle úsměvů užila, jak se jen v těžké chvíli dalo.

I když tak Klus v současné době oplakává velkou ztrátu, čas ty nejhorší rány zahojí. Na Petru nikdy nezapomene. Díky své rodině a poměrně nabitému pracovnímu plánu má potřebnou energii do života, která brzy překoná všechny negativní emoce a chmury.

Zdroj: Instagram, Profimedia, Pro ženy

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články