Tom Hanks inspiroval fanoušky svým drinkem, který si namíchal náhodou. Kvůli cukrovce se ale musí držet

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
tom hanks
Zdroj: Profimedia

Někdy stačí málo, aby se z obyčejné věci stal hit. Herec Tom Hanks nejspíš neměl tušení, že jeho návod na drink z dietní coly obletí v médiích celý svět. Z jeho receptu se nicméně stal virál a pití podle slavného herce si tak dnes míchají lidé v mnoha zemích.


Smíchat dietní kolu se šampaňským by asi napadlo donedávna málokoho. Tom Hanks dorazil do pořadu Late Show na obyčejný rozhovor, odešel ale také s titulem slavného barmana. „Já příliš nepiju, obvykle si dám dietní colu,“ odpověděl herec během rozhovoru na jednu z otázek moderátora Stephena Colberta.

Pak ale moderátora překvapil historkou, které se fanoušci zasmáli. A kupodivu podle ní chce dnes mnoho lidí míchat své pití. Celkem náhodou totiž přišel Tom Hanks na to, že spojit colu se šampaňským není až tak špatné.

Byla to intuice

Stalo se to na jedné akci, kde si dal herec klasicky svou oblíbenou dietní colu. Jenomže lidé kolem něho popíjeli šampaňské a on si intuitivně do poloprázdné skleničky dolil šampaňské z láhve. „Nemůžu za to, udělal jsem to automaticky,“ zasmál se v show.

Pak prý už jenom chybělo vymyslet, jak takovému drinku říkat. Původní návrh byl „diet cokagne“, tedy spojení dvou anglických pojmů diet coke a champagne, což ale evokuje název pro návykovou látku. Nakonec se ale herec s moderátorem shodli na tom, že se drink může jmenovat podle umělce jednoduše Tom Hanks.

Od chvíle, kdy se v rozhovoru Hanks o svůj návod podělil, se na internetu objevilo už mnoho reakcí. Někteří lidé už prý drink vyzkoušeli a jiní si ho zase mírně upracují podle svého. Jistě se tak už našel i někdo, kdo si dal šampaňské s colou normální, nedietní.

Musí se hlídat

To ale není Tomův případ. On sám si skutečně může dopřát colu leda tak dietní, má totiž cukrovku, a musí si tak příjem cukrů do svého těla opravdu hlídat. I když přiznává, že jednou za čas zhřeší, žije dost podle pravidel a je na sebe opatrný.

„Jsem součástí líné americké generace, která byla slepá ke svému zdraví. A teď jsem na to doplatil cukrovkou,“ řekl kdysi Hanks podle serveru Diabetes Australia. „Myslel jsem si, že zhubnu, když ze svých burgerů odstraním housky. Byl jsem totální idiot,“ dodal.

V současné chvíli tak o své zdraví herec dbá a snaží se diety dodržovat. Je mu ale líto, že se k tomu donutil až poté, co zjistil, že už má nějaké zdravotní problémy. „Piju kávu, ale omezuji to. Hodně cvičím, snažím se otužovat. A hlavně nejím sladké,“ popsal.

Zdroj: YouTube, Chicago Sun Times, Best Life Online, Diabetes Australia

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články