Tohoto herce jste viděli ve Slunečné, ale znáte ho už z Harryho Pottera. Prozradíme vám, koho tam hrál

od Šárka Blahoňovská
2 minuty čtení
predrac bjelac
Zdroj: PETR_NOVOTNY / CNC / Profimedia

Predrag Bjelac se narodil v Jugoslávii, v současné době je ale známý především jako český herec. A naše země na něj může být hrdá. Zahrál si totiž v několika zahraničních filmech. Proslavil tím svou vlast v oblasti herectví.

V Čechách žije tento osmapadesátiletý umělec se svou ženou Katarinou. Studoval ale na zahraničních univerzitách v Bělehradě a v New Yorku. Není tedy divu, že je o něj zájem i mimo Českou republiku.

Svou kariéru začal ještě v Jugoslávii, přesto se sám dnes považuje spíše za českého herce. Prvním z významných snímků, ve kterém si u nás zahrál, byl v roce 2006 Ro(c)k podvraťáků.

Zahrál si ve Slunečné albánského mafiána

Kvůli svému přísnému vzhledu dostává v českých seriálech Predrag spíše záporné role. V seriálu Rapl na České televizi si zahrál balkánského mafiána, podobnou roli pak nedávno ztvárnil ve Slunečné.

Fanoušci oblíbeného seriálu na Primě ho mohli vidět hned v několika dílech jako albánského podnikatele, který uzavírá s hlavním hrdinou Jankem Linhartem obchody.

Když se mu ale něco nelíbí, umí do situace zatáhnout i násilí a výhružky, takže se nakonec Linhart ocitá v koncích, protože si není jistý, zda s někým takovým vlastně chce spolupracovat.

Slunečná sice Predraga postavila do světla slávy, mnohem více je ale známý díky svým zahraničním rolím. Stal se například Lordem Donnonem v Letopisech Narnie.

Pravděpodobně nejvýznamnější roli svého života si ale zahrál v Harry Potterovi. Že nevíte, v kterém díle se objevil a koho ztvárnil? Prozradíme vám, jakého čaroděje si zahrál.

Přijel do Bradavic z Kruvalu

Predrag Bjelac se objevil ve čtvrtém dílu Harryho Pottera s názvem Harry Potter a Ohnivý pohár. Zahrál si tu ředitele kouzelnické školy v Kruvalu, který i se svými studenty navštívil školu za účelem společného turnaje.

bjelac harry potter

Zdroj: ©Warner Bros/Courtesy Everett Collection

Jeho role ve filmu je neutrální, sice je označován za bývalého smrtijeda a nebezpečného protivníka pro samotného Harryho, na konci se ale ukáže, že on sám žádné špatné záměry neměl.

Tato role vynesla Predragovi velkou slávu po celém světě, a dokonce i v Čechách, i tak ale málokdo ví, že je to vlastně Čech, a všichni jen obdivují herce, kterým svým vzhledem i jednáním dokonale vystihl přísného kouzelníka.

Kromě herectví se aktivně věnuje také kaskadérství. A to i v současnosti, ve svých padesáti osmi letech.

Je velmi pravděpodobné, že se v budoucnu objeví v některém z českých seriálů, můžeme jenom tipovat, jakou roli mu režiséři přišijí tentokrát. Je ale téměř jisté, že to bude opět nějaký ten přísný záporák.

Autor: Šárka Cvrkalová

Související články