Tipy pro krásu od přirozeně dokonalé Sarah Jessicy Parker. Proč i po padesátce vypadá tak skvěle?

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Sarah Jessica Parker
Zdroj: Profimedia

Sarah Jessica Parker je americká herečka a producentka, která se narodila v roce 1965. Už v 90. letech ji proslavila pravděpodobně její nejznámější role Carrie Bradshaw ze seriálu Sex ve městě, kde ukázala, že je kráska k pohledání. Ani po letech ale není k zahození, co říkáte?

Fanoušci ji obdivují nejen proto, že si za své herecké výkony zasloužila nejedno ocenění, ale také proto, že dokáže být i ve svém věku stále plná energie a hlavně krásná. A nepotřebuje k tomu drahé plastiky a tuny make-upu.

Parker si podle svých slov vždy zakládala na přírodním vzhledu, a i když nějaký ten pudr a rtěnka se u ní ve sbírce najdou, rozhodně nepatří k ženám, které to přehánějí. I tak ale vypadá kouzelně a rozdává rady ženám kolem sebe.

Žádné speciální rady nečekejte

Dnes je jí 56 let a je považována za nejkrásnější stárnoucí celebritu vůbec. Proto se jí často lidé ptají, jaký má na svou krásu recept. A ona ochotně odpovídá médiím. Hned v několika rozhovorech prozradila, čím to je.

Pokud ale očekáváte, že se dozvíte nějaké tajemství, jste na omylu. Podle herečky je to totiž všechno pouze o přirozenosti a o činnostech, které bychom měli dělat každý den. Nic speciálního prý nepotřebuje.

„Čistím si zuby, myji si ruce, před výstupem v televizi používám pudr, řasenku a rtěnku. To je v podstatě všechno. Zakládám si ale na tom, aby byla moje pleť čistá, a proto si každý den ráno a večer oplachuji obličej a aplikuji krémy,“ prohlásila Parker pro Vogue v roce 2016.

„Můj muž se mi směje. Jednou mi bylo nevolno, celý den jsem ležela v posteli a večer jsem si šla umýt obličej. Ptal se proč, když jsem se neušpinila. A já se musela smát. Bakterie se na vaší pleti usadí, i když celý den ležíte v posteli.“

Kromě omývání obličeje používá herečka na pokožku tváře i rukou krémy, které jsou zrovna k mání. Nemá žádnou oblíbenou značku, jde jen o to, aby svou kůži dvakrát denně hydratovala. Podle jejích slov to je celé kouzlo.

Odborníci doporučují prostředek na bázi oleje

Na otázku, jaký čisticí prostředek na pleť používá, herečka odpověděla, že obvykle koupí to, co jí zkrátka přijde pod ruku. Nikdy totiž neměla s pletí problémy a je tak jen důležité, aby něco použila.

Pokud ale podle jejích slov někdo má problémy s pletí, ať už od narození, nebo kvůli zanedbání péče o ni, měl by používat to, co doporučuje většina odborníků. A ti se shodují na čisticích prostředcích na bázi oleje.

„Tyto čističe fungují nejen na vyčištění pleti a fyzickou úlevu celého obličeje, ale zároveň také jako odstraňovače make-upu. Kromě toho, že ušetříte nějaké peníze, se navíc nebudete muset stresovat se sto kroky, ale jednoduše použijete pouze jeden přípravek,“ cituje ji magazín Women’s Health.

Dodává, že sama už také podobné čističe vyzkoušela a byla s nimi spokojená. Pokud ale zrovna nejsou v její koupelně k dispozici, použije jakýkoli obyčejný levný krém z drogerie. Ve skutečnosti tak žádný tajný recept na krásu není.

Jak to tedy Sarah Jessica Parker dělá? Možná má jenom štěstí, možná je to ale tím, že i když dodržuje jen základní kroky, dodržuje je poctivě a pravidelně. Nějaké ponaučení z jejích rad proto přes to všechno možná plyne.

Zdroj: bioreports.net, blog.southbeachskinlab.com, womenshealthmag.com
Autor: Šárka Cvrkalová


Související články