Tina Turner 2 měsíce před smrtí litovala toho, že se lépe nestarala o své ledviny

od Šárka Cvrkalová
< 1 minuta čtení
Tina Turner
Zdroj: Profimedia

Po dlouhé nemoci ve středu zemřela ve věku 83 let Tina Turner. Americko-švýcarská zpěvačka se před smrtí dlouho potýkala se zdravotními problémy. Jen dva měsíce před svou smrtí zalitovala na své sociální síti toho, že nebrala vážněji problémy s ledvinami. S těmi se potýkala už od roku 1978.

Na mezinárodní den ledvin na sociální síti Turner sdílela status, ve kterém zalitovala, že se o sebe nestarala v životě lépe.

Odmítla jsem čelit realitě

„Měla jsem vysoký krevní tlak, který jsem měla léčit. Moje ledviny jsou obětí toho, že jsem si tohle neuvědomila,“ napsala zpěvačka podle serveru Page Six.

Doplnila, že už od roku 1978, kdy její problémy začaly, odmítala čelit realitě. Stále si myslela, že se její zdraví záhadně zlepší samo. Nedodržovala rady lékařů ani nechodila na pravidelné prohlídky.

„Kdybych věděla, co všechno to bude znamenat pro mé zdraví, nikdy bych se nerozhodla vyměnit klasickou medicínu za tu alternativní. Kvůli své naivitě jsem se ocitla na pokraji smrti,“ řekla před několika týdny.

Chtěla, aby si ji pamatovali jako královnu rock and rollu

Tina Turner tušila, že se blíží její konec. Její zdraví bylo poslední měsíce velmi slabé. V rozhovoru pro Daily Mail uvedla, že by si především přála, aby na ni svět pamatoval jako na královnu rock and rollu. Chtěla být vnímána jako žena, která ostatním ženám ukázala, že je v pořádku usilovat o úspěch.

Její smrt zasáhla celý svět a vyjádřilo se k ní mnoho slavných osob. Mimo jiné i bývalý americký prezident Barack Obama, který uvedl, že šlo o nezastavitelnou osobnost, která světu předala neskutečně mnoho pozitivní energie.

Zdroj: Page Six, Smooth Radio, Daily Mail

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články