Terezu Brodskou rozhořčilo pražské bistro a jeho protidětská pravidla. S vnučkou ani samotnou ji tam neuvidí

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Tereza Brodska
Zdroj: Nextfoto

Některé děti se v restauracích chovají hlučně a je na rodičích, aby se o své ratolesti postarali. Jedno pražské bistro se rozhodlo proti hlučným dětem bojovat tím, že na svých stránkách sepsalo sedmero pravidel a samo sebe definovalo jako „baby-unfriendly“. To se nelíbí mnoha lidem. Patří k nim i herečka Tereza Brodská.

V pravidlech zveřejněných na facebooku bistro uvádí, že není dětem uzpůsobeno. Nenachází se v něm dětský koutek ani přebalovací pulty. Děti by neměly běhat po place, dávat nohy na židle a lavičky nebo hlasitě křičet.

Pokud je člověk schopný své dítě ukáznit, může s ním klidně bistro navštívit. V opačném případě by měl uvažovat o jiném podniku.

Pravidla samotná i to, jakým způsobem jsou napsána, rozzuřilo řadu rodičů. Redakci CNN Prima NEWS vysvětlil majitel a šéfkuchař podniku v jedné osobě Martin Petrák, že „příspěvek napsali spontánně a autenticky po dlouhodobých zkušenostech s některými hosty“.

Brodskou pravidla vytočila

„Máloco mě rozhodí! Ale tohle mě úplně vytočilo! Ano, také nemám ráda nevychované děti, ale vše s mírou, ne?!“ reaguje na pravidla bistra na svém instagramu herečka Tereza Brodská.

Podle ní je na celé věci nejhorší to, že je text napsaný velmi arogantně. Všechna pravidla by podle ní šla pojmout slušněji a trochu ohleduplněji.

„No nic. Ať se jim daří. Já teda zcela jistě vím, kam nikdy s vnučkou (i když s ní chodíme bez problému do hodně restaurací a vždy to bylo ve vzájemné symbióze) nepůjdu! A nepůjdu tam zcela jistě ani sama!“ dodala s tím, že určitě nebude jediná.

Komentáře si obstarala sama

Brodskí se sice dlouze vyjádřila přímo u příspěvku, pak jí ale nejspíš došlo, že mnoho věcí připsat zapomněla. Napsala tak ke svému vyjádření ještě několik komentářů.

V prvním z nich žertuje, že sežene několik maminek s dětmi a vyrazí do bistra na pořádně hlučnou oslavu. A ideálně s sebou vezme i pár zvířat. Ta totiž také v podniku rádi nemají.

Pak připsala, že vítá i nesouhlasné komentáře, že si ráda přečte názor ostatních.

Mnoho lidí pod jejím příspěvkem skutečně napsalo, že její rozhořčení chápe. Zároveň ale podporují podnik v tom, že má svá pravidla a jasně je dokázal definovat.

Podle většiny uživatelů tak vlastně bistro neudělalo nic špatně a Brodská svým názorem trochu přehání.

Zdroj: CNN Prima NEWS, Instagram, Facebook

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články