Terezie Brzková se proslavila rolí laskavé babičky. Ve skutečnosti ale děti nesnášela

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Terezie Brzkova
Zdroj: nezjištěn (neznámý), Public domain, via Wikimedia Commons

Herečka Terezie Brzková se proslavila nejprve jako divadelní herečka. Až působení ve filmech jí ale přineslo větší popularitu. Zahrála si celou řadu pohádkových babiček. A tou nejslavnější se stala ta ze stejnojmenného snímku z roku 1940.

V díle natočeném podle knihy Boženy Němcové si sice zahrála laskavou ženu, v reálném životě byla ale údajně úplně jiná než před kamerou. Podle serveru Aha! se právem říká, že by za roli milé babičky zasloužila Oscara.

Ve skutečnosti děti ráda neměla

Ve filmu představuje babičku, která by pro své děti udělala všechno. V realitě to ale bylo úplně jiné. „Ona totiž vůbec neměla ráda děti. Když se točila Babička, nebo jiné filmy, řvala na ně o pauzách: ‚Parchanti, táhněte už. Pořád tu otravujete a člověk nemá chvíli klidu,‘ a podobné věci,“ popsala jedna z bývalých pracovnic Barrandova.

Dalším problémem prý bylo to, že byla herečka velmi náladová a s většinou hereckých kolegů si nesedla. Když se tak například natáčel snímek Byl jednou jeden král, kde si zahrála roli stařenky, hádala se hodně například s Janem Werichem, uvádí Extra.

A ještě hůř na tom prý byl Vlasta Burian, kterého neustále za něco peskovala a nedokázala od něj přijmout žádnou kritiku. Přesto všechno ale byla vynikající herečkou, a ostatní to tak s ní jednoduše museli přečkat.

Udávala pro StB?

Server iDNES píše, že se v minulosti objevily informace o tom, že měla Terezie Brzková udávat své kolegy StB. Pravděpodobně šlo ale pouze o drby, které si vymysleli ti, se kterými se běžně herečka hádala. Její vina se v tomto ohledu nikdy nedokázala, dodává web.

Terezie Brzková zemřela v listopadu roku 1966. Bylo jí tehdy 91 let. Ačkoli v reálném životě byla spíše ženou, která měla ráda svůj klid a společnosti se vyhýbala, její herecké výkony byly skvělé a i díky nim jsou dnes její filmy stále oblíbené.

Zdroj: Aha!, Super, Prima Ženy, Extra, iDNES, Lifee

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články