Tereza Pergnerová se stala obětí podvodu. Před pár týdny totéž řešil i Jakub Prachař

od Soňa Jiroutová
2 minuty čtení
Tereza Pergnerova
Zdroj: Nextfoto

Moderátorka Tereza Pergnerová se stala obětí stejného podvodu jako Jakub Prachař. Jedná se o podvodné reklamy a rozhovory, které mají nalákat lidi, aby investovali své peníze. Bohužel se již objevily první oběti tohoto podvodu. Moderátorka na svém profilu prosí, aby nikdo nikam neposílal peníze.

Upozornění: V následujícím textu jsou použity dva podvodné odkazy podvodných serverů.

Možná jste i vy zahlédli reklamu s Jakubem Prachařem. Titulky hlásají, že „Jakub Prachař vyhlašuje válku bankám díky tajným investicím“.

Umělá inteligence a podvodné bonusy ho stály peníze

Již od pohledu se jedná o velmi podivnou reklamu. Ale když na odkaz kliknete, spustí se vám video, ve kterém Jakub Prachař a Ivan Kraus opravdu mluví o neuvěřitelně výhodných investicích.

Jak ale upozorňují stránky Policie ČR, jedná se o rozhovor vytvořený umělou inteligencí. Stránky také upozorňují na případ muže, který reklamě naletěl a registroval se.

„Neznámý pachatel postupně vysvětloval, jak se dá z obchodní platformy stahovat výdělek. Jak sám poškozený uvedl, viděl nějaký zisk, když i sám následně uzavíral obchody s vidinou zúročení peněz. Pokračovalo několik jednání, několik investic a možné obchody gradovaly. Následně přišla nabídka, že budou probíhat prodeje nakoupených kontraktů ropy. V té době cena ropy rychle rostla a vidina výdělku byla vysoká,“ uvádí stránky Policie ČR, jak takový podvod probíhá.

Poškozený muž nakonec podvodníkům naposílal statisíce a na obchodním profilu se mu ukazovaly výdělky.

„Zhruba po měsíci a půl komunikace a investování se muži domluvili, že si vybere z obchodního účtu částku 46 tisíc mincí USDT (při úterním kurzu 1,07 milionu Kč), kdy si je nechá poslat na svůj účet a smění je na eura. Nestalo se tak. V momentě, kdy chtěl učinit tento krok, webové stránky nefungovaly,“ dodává Policie ČR.

Moderátorka se obrátila na právníky

Aktuálně se na sociálních sítích objevily stejné podvodné stránky, akorát je nyní hlavní aktérkou Tereza Pergnerová, která měla údajně v pořadu 7 pádů Honzy Dědka prozradit, jak si přišla na miliony.

Falešné stránky Dataexpert.media (které se ale jeví jako iDNES), zneužily dokonce i jméno skutečného redaktora píšícího pro iDNES, Petra Koláře, a grafiku stránek.

V rámci tohoto podvodného článku se vám snaží podvodníci namluvit, že získali tajný materiál od televize, který musel být smazán, a varují, že i tento článek bude smazán.

V rámci textu se pak dozvíte, že moderátorka vydělává miliony a snaží se své tajemství uchovat. A najdete zde i odkaz, kde se máte registrovat. Opět upozorňujeme, že se jedná o podvod!

„Přátelé moji milovaní. Kdyby na vás náhodou toto vyskakovalo (originál obsahuje i přepis rozhovoru s @honzadedek7padu a odkaz na registraci k investování) NENÍ TO REAL. ŽÁDNÝ TAKOVÝ rozhovor ani ČLÁNEK na @idnescz NEEXISTUJE! A UŽ VŮBEC SE NIKAM NEREGISTRUJTE A NEPOSÍLEJTE SVÉ PENÍZE. Budu to určitě řešit právní cestou, zároveň bych nerada, aby někdo v těžké životní situaci třeba naletěl,“ reaguje na podvodné články Tereza Pergnerová na svém instagramu.

Zdroje: Policie, Dataexpert.mediaInstagram

Autor: Soňa Jiroutová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články