Tereza Pergnerová roní slzy. Zúčastnila se pohřbu holčičky, jejíž rodině finančně pomáhala

od Raina Tomanová
2 minuty čtení
tereza pergnerova
Zdroj: Nextfoto

Terezu Pergnerovou známe nejen jako moderátorku, ale také jako velkou ochranitelku malých dětí. Pomáhá různým organizacím, a to nejen finančně, ale také sama za rodinami jezdí.

Teď ale bohužel musela zkousnout hořkou pilulku, protože jedna z jejích maličkých svěřenkyň zemřela. Teprve osmiměsíční Maruška nezvládla svůj boj a Pergnerová se podělila o pocity, které měla na pohřbu, jehož se zúčastnila. Vážně nemocné dítě zemřelo v rodinném kruhu.

Pergnerová poděkovala za pomoc všem, kteří osud Marušky sledovali

„Vím, je už pozdě. Nemohu usnout a celý dnešní den se mi v hlavě přehrává jako film. Příběh malé Marušky zasáhl téměř každého z nás a vaše pomoc této rodině byla veliká, okamžitá a tak smysluplná. Maruška odešla ve spánku, obklopena láskou těch nejbližších. Děkuju vám,“ napsala moderátorka na svůj instagram.

Sdílela video z pohřbu, ale také snímek malinké Marušky z nemocnice. Dívat se na podobné fotografie je velmi skličující, není divu, že i Pergnerovou její smrt zasáhla. „Lékaři konstatovali, že její onemocnění není slučitelné se životem, proto byla propuštěna do domácí péče. Doma na ni čekala babička a dvě sestřičky – dvouletá a čtyřletá,“ řekla Wiselka ze Stromu života.

Nadační fond Terezy Pergnerové se zapojil do sbírky, aby rodině pomohl. Sice se podařilo sehnat asi třicet tisíc korun, ale bohužel svůj boj malá Maruška prohrála. Za vybrané peníze se tak alespoň udělal pohřeb, na kterém se všichni mohli s malým miminkem rozloučit.

Výdělek tatínka nestačí na pokrytí nákladů

I sama moderátorka vyjela vlakem na Moravu, aby se mohla s Maruškou rozloučit. „Rodině pomohlo právě mnoho lidí z instagramu, mnoho z nich uhradilo i právě tento pohřeb. Vnímání rozloučení s druhým je v mnoha kulturách odlišné, ale jednoznačně patří k životu. Moc děkujeme za zájem a podporu této rodiny,“ uvedla Pergnerová.

Tatínek malé Marušky pracuje ve fabrice, ale výdělek nestačí na zajištění rodiny. „Bydlí ve dvou místnostech v rozpadlém domku, a po zaplacení 11 tisíc realitce a tří tisíc za elektřinu jim moc peněz nezbyde. V domě není voda, ohřívají ji na sporáku. Nemají peníze na topení,“ řekl Wiselka.

Strom života se jim snaží pomoci. „Po převzetí rodiny do služby hospice jsme jim zajistili brikety, jídlo, drogerii, oblečení, hrnce. Dětem, které neměly žádné hračky, jsme darovali panenky.“

S Maruškou byla v nemocnici její maminka celý půl rok. Teď jí a její rodině hrozí vystěhování kvůli nezaplacenému nájmu, uvedl Blesk.

Zdroj: Blesk, Instagram, Strom života

Autor: Raina Tomanová


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články