Tereza Pergnerová o moderování Ztracené rodiny: Někdy pláče celý štáb, já se ale naučila neplakat

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Tereza Pergnerova
Zdroj: Nextfoto

Tereza Pergnerová se stala jednou z hlavních tváří nového pořadu s názvem Ztracená rodina. Společně s Mirkem Vaňurou dávají dohromady vždy dvě osoby, které se vzájemně odcizily. Proč do projektu šla a co všechno jí nová zkušenost dala?

Pořad Ztracená rodina TV Nova vysílá během tohoto podzimu. Moderátoři se v něm vydávají po stopách lidí, kteří ztratili kontakty se svými blízkými často i před desítkami let.

„Ztracená rodina přináší pohled na silné lidské osudy. Bez příkras… Není to projekt, který by chtěl zaujmout ukazováním extrémů, konfrontační technikou. Nejde tedy o senzace, ale o hluboké lidské prožitky,“ říká pro Novinky o pořadu Pergnerová.

Chce pomáhat lidem

Tereza se moderátorkou pořadu stala především proto, že chce pomáhat lidem. Už dříve například velmi ráda sledovala Poštu pro tebe, která byla svým způsobem novému pořadu velmi podobná.

„Naše formáty se ale liší. My třeba nemáme živé studio. Jdeme víc do hloubky,“ vysvětluje. Doplnila, že je před každým příběhem potřeba vědět, s kým člověk pracuje. Nejvíce práce tak zabere nastudování konkrétních osob a jejich vztahů s jinými lidmi.

Naučila se neplakat

Nový pořad je podle Pergnerové velmi emotivní. V mnoha případech prý pláče celý štáb. Ona sama ale během natáčení nikdy neuroní ani slzu.

„Pláč v sobě nějak nemám. Nevím, kde to v mém životě vzniklo. Určitě jsem léta nechtěla působit jako slabá a dostávala jsem taky mnohdy tak nepříjemné otázky, že jsem se naučila neplakat. Pláču tak dovnitř, případně mi zaslzí oči, vyhýknu, ale jinak umím tyhle emoce v sobě udržet,“ říká.

Na pozici moderátorky nového pořadu je Tereza spokojená. Podle jejích slov se to nijak nedá srovnávat s VyVolenými, jejichž moderováním se proslavila před několika lety. Do podobné show by už prý nikdy nešla.

„Téma už jsem v sobě vyčerpala a neměla bych už v té roli co nabídnout, spíš už bych je přesvědčovala, aby do show nechodili, že doba je krutá a mohlo by jim to ublížit a peníze za to nestojí,“ usmívá se.

Zdroj: Novinky, iDNES

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články