Tereza Maxová pomáhá chlapci, kterého před 25 lety potkala v kojeneckém ústavu. Potřebuje elektrický vozík

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Tereza Maxova
Zdroj: Nextfoto

Tereza Maxová se pomoci dětem věnuje už dlouhé roky. A ačkoli její nadace se zasloužila o spokojenější život u mnoha jedinců, na některé silné příběhy modelka nikdy nezapomene. Patří k nim i situace chlapce jménem Denis, kterého potkala před 25 lety.


Denis včera slavil narozeniny a Maxová se u té příležitosti rozhodla popsat lidem jeho příběh. Zároveň tím světu ukázala, jak vážně bere svou práci a proč přesně se věnuje pomoci dětem.

Na sociální síti sdílela starou fotografii, na které je právě po boku malého Denise. Ten se narodil se zdravotními problémy a jeho prognóza nebyla příznivá. Díky pomoci Nadace Terezy Maxové se ale v jeho životě mnohé změnilo.

Před 25 lety

„Dnes má Déňa narozky. Známe se už pěkně dlouho. Před 25 lety jsme se poznali v kojeňáčku v Krči, kde byl mým prvním dětským průvodcem v prostředí, kde vyrůstají děti bez rodičů, a taky důkazem, jak malá pomoc dokáže velké věci,“ píše Maxová na svém instagramu.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Tereza Maxova (@terezamaxova)

Tam lidem vysvětlila, že chlapec se narodil s vrozenou lámavostí kostí. Díky péči babičky a pomoci nadace se mu podařilo vystudovat a dnes sám pomáhá lidem. Ona se proto nyní snaží pomoci mu vybrat peníze na elektrický vozík, který dnes již mladý muž k životu potřebuje.

Jak Maxová kdysi uvedla i v rozhovoru pro Novinky, někdy i menší částka může neskutečně pomoci. Proto doufá, že příběh Denise nakonec dopadne šťastně. A stejně tak by ráda pomohla i mnoha dalším dětem, které nadace podporuje.

Do ústavní péče odcházejí děti dobrovolně

Cílem Terezy Maxové je podle serveru iDNES to, aby kojenecké ústavy a ústavní péče obecně nebyly vůbec potřeba. Podle jejích slov mnoho dětí do ústavní péče odejde i dobrovolně, pokud je pro ně doma situace neúnosná.

„Pokud je rodina hodně toxická, nefunkční, rodiče propadnou alkoholu nebo je tam násilí, rodiče se dítěti nevěnují, zde může být dobře fungující a nastavená ústavní péče užitečná. Dítě a jeho práva jsou vždy ve středu našeho zájmu,“ vysvětlila.

Právě v ústavech podle Maxové vznikají ty nejsilnější příběhy, se kterými se ve svém životě potkala. Přesto je jí velmi líto, že situace v České republice není lepší. I proto se snaží dělat maximum pro to, aby pomohla co nejvíce dětem.

Zdroj: Instagram, iDNES, Novinky

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články