Tereza Mašková s monoklem přiznává, že se jí vrátila porucha příjmu potravy. Celebrity jsou pod tlakem, připustila Mariana Prachařová, ale třeba i Ed Sheeran

od Soňa Jiroutová
2 minuty čtení
Tereza Maskova
FOTO: Jiří Koťátko / CNC / CNC / Profimedia

Potýkat se s poruchou příjmu potravy není vůbec jednoduché. Je to boj, na který je člověk i přes veškerou pomoc okolí sám, protože se odehrává v jeho hlavě. U některých celebrit se o této nemoci spekuluje, jiné se k ní přiznaly. A že se nemoc má tendenci vracet, to ukazuje nyní zpěvačka Tereza Mašková, která se vyzpovídala fanouškům, proč vypadá jako zmlácená.

„Zase v tom lítám,“ píše Tereza na svém instagramu a dodává, že mluví o poruchu příjmu potravy. Je to prý její touha po nesmyslné dokonalosti, která ji přivádí k záchodové míse.

Hon za dokonalostí

Toto opakované jednání jí ale způsobilo chronický zápal v očích, který se projevuje podlitinou pod okem. K fotkám dodala, že ji opravdu nikdo nezmlátil a že pro okolí používala ubohé výmluvy o prasklých žilkách.

„Proč to celé píšu? Protože to řeším. Pravidelně docházím na terapie a mám skvělou terapeutku, se kterou jsem v kontaktu v podstatě každý den, a vím, že tohle nezvládnu sama,“ dodává Tereza.

Fanoušci jí v komentářích napsali samé podpůrné komentáře, aby vše zvládla, ale jisté je, že má před sebou zpěvačka velmi náročný a dlouhý boj.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Tereza Anna Mašková (@terezaa.maskova)

Mariana Prachařová se bála přibrat kvůli fanouškům

Otevřeně mluvila o svém problému s poruchou příjmu potravy například Mariana Prachařová, které se vymklo z rukou její hubnutí, jež začalo během covidové pandemie.

„Rozhodla jsem se, že k vám chci být maximálně upřímná. Když se mě totiž občas v rozhovorech někdo ptal na anorexii, protože se v minulosti objevily články, že jsem jí měla,“ napsala na svůj instagram v roce 2020.

Zároveň však dodala, že „stála na pokraji toho do problému s jídlem spadnout a možná do něho i trochu spadla“.

V pokračování příspěvku pak naznačila, co je hlavním problémem, jak se z tohoto začarovaného kruhu dostat, když je někdo slavný a sledovaný.

„Vy mi píšete, jak mi to teď sluší, už jsem ale dostala i pár zpráv, že jsem hubená až moc. A i když vím, že ty hezký zprávy myslíte dobře, já se pak o to víc bojím přibrat,“ přiznala Mariana.

Tlak okolí jako jeden z faktorů

Národní zdravotnický informační portál vysvětluje, že poruchy příjmu potravy se mohou projevovat různě a mezi základní formy patří mentální anorexie, bulimie či záchvatovité přejídání.

Mezi rizikové faktory patří dle zmíněného serveru například ideál krásy a společenský vliv. Právě tento faktor bývá častým důvodem těchto poruch u celebrit, které sleduje velké množství lidí.

Z tohoto důvodu pak tyto poruchy trápí i mnohé muže, kteří se k nim ale méně přiznávají. Odvahu našel například Elton John, který dlouhá léta bojoval s bulimií.

V otevřeném rozhovoru pro Rolling Stones se k záchvatovitému přejídání přiznal minulý rok i zpěvák Ed Sheeran.

„Jsem sebevědomý, ale pak se dostanete do odvětví, kde se srovnáváte s každou jinou popovou hvězdou,“ řekl v rozhovoru s tím, že měl pocit, že kolegové kolem něj mají fantastické postavy a on je tlustý.

Následně si uvědomil, že má stejný problém jako zmíněný Elton John a otevřeně přiznal, že se jeho porucha rozvinula v bulimii.

Zdroje: Instagram Mašková, Instagram Prachařová, Národní zdravotnický informační portál, Rolling Stone

Autor: Soňa Jiroutová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články