Tereza Hlůšková je nadobro osvobozena. Ostře sledovaný případ je ukončen

od Raina Tomanová
< 1 minuta čtení
tereza hluskova
Zdroj: Profimedia

Nejvyšší soud rozhodl o tom, že Tereza Hlůšková, která měla pašovat heroin do Pákistánu, je nevinná. Po několika letech si tak mladá modelka může oddychnout a začít normální život.

Rozhodnutí pákistánského soudu prý nikdy nebylo pravomocné, nejvyšší soud tedy udělal to, co je nutné – zprostil Terezu všech obvinění a žena je definitivně nevinná. Potvrdil to deníku Blesk zdroj, který byl velmi blízko případu.

Soudce zamítl odvolání, které podali celníci

„Tereza byla nejvyšším soudem definitivně osvobozena,“ řekl zdroj, který případ sledoval z blízkosti. Soudce Ijaz-ul-Hassan rozhodl o její nevině, zároveň také zamítl odvolání. To podali celníci proti jejímu osvobození.

„Nejvyšší soud potvrdil rozhodnutí vrchního soudu,“ doplnil zdroj. Hlůškovou zadrželi celníci už v roce 2018 na letišti v Pákistánu, v jejím kufru našli devět kilogramů heroinu. Od soudu nakonec dostala osm let a k tomu osm měsíců ve vězení.

O své nevině byla Tereza přesvědčená

Tereza ale nikdy nepřiznala, že by měla drogy pašovat, celou dobu si byla jistá svou nevinou, ale u soudu se svými odvoláními nikdy neuspěla. Díky svátkům v zemi se jí ale postupně snižoval trest.

V loňském roce se konečně první listopadový den dočkala a byla zproštěna všech obvinění. Domů se ale vrátit nemohla, byla dlouhou dobu ukryta. Celníkům se nelíbilo, že ji soud osvobodi, a podali odvolání.

Do České republiky se tak vrátila až na konci dubna, od té doby ale normálně chodí ven a povídá si s lidmi. Za to, co se jí stalo, se nestydí, a mluví o všem otevřeně. Konečně se teď dočkala i oficiální cestou a všem, kteří ji nevěřili, dala důkaz o své pravdě.

Zdroj: Blesk

Autor: Raina Tomanová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články