Tereza Budková je štíhlá možná až moc. Může za to přísná životospráva a životní styl

od Šárka Blahoňovská
2 minuty čtení
tereza budkova

Tereza Budková, modelka a první vicemiss v soutěži krásy Česká Miss za rok 2009, se pyšní velmi štíhlou postavou. Tak štíhlou, že u některých fanoušků vzbuzuje obavy, zda není vážně nemocná. Mezi modelkami nejsou poruchy příjmu potravy žádnou vzácností.

Modelky v ohrožení

Modelky musí splňovat přísné parametry, aby o ně klienti měli zájem, což platí dvojnásobně u předvádění spodního prádla.

Někdy jsou však na sebe modelky tak tvrdé, že mohou sklouznout k poruchám příjmu potravy. Například úspěšná topmodelka Carré Otis byla v zajetí diet po dlouhých 17 let.

Když přestaly stačit konvenční způsoby hubnutí, přešla k pilulkám na hubnutí, projímadlům a několikadenním půstům. Tento životní styl na ní pochopitelně zanechal následky a dodnes trpí vážnými zdravotními potížemi.

Brazilská modelka Ana Carolina Reston boj s mentální anorexií prohrála, když ve věku 21 let podlehla infekci močového měchýře a celkovému oslabení organismu.

Kvůli nátlaku producentů přešla na drastickou dietu, při které jedla pouze jablka a rajčata. Když zemřela, vážila pouhých 40 kilogramů při výšce 172 cm.

Přísná životospráva

Tereza Budková, žádaná modelka pro předvádění spodního prádla, se drží hodně zkrátka a na její postavě je to znát, vypadá jako kostra potažená kůží. A následující výroky jen umocňují obavy o její zdraví.

„Snažím se si postavu držet, když mě čeká něco většího, co se týče práce, snažím se, víc cvičím a držím životosprávu, a pak je to opravdu vidět,“ řekla pro Super.

„Hodně cvičím, jsem na tom vlastně závislá, mám to ráda. I ve stravě se snažím hlídat, především když mám nějakou zakázku,“ svěřila se zase serveru Expres.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Tereza Budková (@terezabudkova)

Na druhou stranu Tereza Budková vždy patřila mezi nejštíhlejší modelky bez gramu tuku navíc, a tak nám nezbývá než věřit, že má modelka svoje stravování pod kontrolou a nezařadí se na seznam modelek, které dostihl tlak, jenž v tomto oboru panuje.

Do soukromí veřejnost nepouští

Tereza Budková žije s hokejovým brankářem Ondřejem Pavelcem a na rozdíl od jiných modelek si své soukromí přísně střeží.

„Je to tak. Hlídat si soukromí mě naučil Ondra. Musím říct, že jsem za to strašně ráda. Protože se díky tomu cítím lépe. Myslím si, že to, co děláme v soukromí, má zůstat jen mezi námi dvěma,“ řekla Tereza Budková pro pořad Showtime.

Na otázku, kdy se můžeme těšit na svatbu, odpověděla modelka vyhýbavě. Veselka prý není v plánu, ale kdo ví, jestli mlžení není jenom součást oddělování pracovního a soukromého života.

Zdroj: Novinky, Expres, Super, iDNES

Autor: Dominika Jandorová


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články