Tereza Brodská vysvětlila, proč její otec dělal neslušné návrhy kolegyním. Nachytal i Veroniku Žilkovou

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
brodsky brodska
Zdroj: David Neff / MAFRA / Profimedia

Ve své autobiografické knize Dělte dvěma se Veronika Žilková rozhodně nebála odtajnit i ta největší tajemství svého života. Fanouškům se přiznala s dobrým i zlým. Mimo jiné promluvila o všech svých milencích. Kromě toho ale také prozradila, kteří slavní muži ji chtěli dostat do postele, ale nevyšlo jim to.

Jednou z těchto osob měl být podle knihy i o 40 let starší kolega, herec Vlastimil Brodský. Ten je již 20 let po smrti, jeho vyjádření tak není možné získat. Na druhou stranu jeho dcera Tereza, která je také herečkou, pro média velmi ochotně promluvila o tom, jak celou situaci vnímá.

Žilková s Brodským se setkali na natáčení filmu Naděje má hluboké dno v roce 1988. Tehdy sedmadvacetiletá herečka hned pochopila, že je Brodský muž, který bez flirtování nevydrží ani vteřinu. Nebyla prý jedinou ženou, o kterou se herec marně snažil. Přesto se nechala nachytat.

Balil mladší dívky na soucit

„Jeho balení holek obecně bylo známé –⁠ balil je na soucit. I mně říkal: ‚Holčičko, teď ještě dýchám, ale zavolej mi večer po představení, jestli jsem ještě živý.‘ A já jsem jako idiot běhala k telefonní budce a čtrnáct dnů ho třikrát denně kontrolovala, jestli je naživu,“ napsala v knize Žilková.

veronika zilkova

Zdroj: CNC / Pavel Machan / CNC / Profimedia

Dodala, že po této době jí oznámil, jak moc miluje bramboráky, a požádal ji, zda by mu je nepřivezla domů. „Přijela jsem k němu, otevřel dveře, měl na sobě župánek a zvláštní výraz v očích. Strčila jsem mu bramboráky a utekla jsem. A tím moje pečovatelské telefonáty skončily,“ doplnila herečka.

Zdá se, že svá slova myslí Žilková vážně a skutečně má za to, že se ji snažil Brodský dostat do postele. Není v tom podle svého tvrzení sama. Jak v knize dodala, Brodský to prý zkoušel nejspíš na víc mladých hereček. Jenomže je to skutečně pravda, nebo šlo jen o nepochopený vtip?

Nejspíš nevnímala nadsázku

Podle zpravodajského webu CNN Prima NEWS, který k danému tématu vyzpovídal hercovu dceru Terezu Brodskou, to vypadá, že Žilková pouze nepochopila nadsázku. Herečka totiž tvrdí, že její otec rád se ženami žertoval, o nic ale ve skutečnosti nešlo.

„Nebyla jsem u toho, takže to nemohu posoudit. Nicméně můj tatínek sňatky nebo neslušné návrhy nabízel během dne různě. Trafikantce, pošťačce, prostě kdekomu. Byl tím známý a dělal to s humorem sobě vlastním. Bohužel, některé ty ženy si myslely, že to myslí vážně. Nemyslel,“ vysvětlila Brodská.

Podle ní si tím její tatínek získával pozornost. „Já tu knížku nečetla, vím to jenom od vás. Proti tatínkovi to není nic hanlivého, takže to beru s humorem,“ dodala Brodská pro CNN Prima NEWS s tím, že kdo jejího otce neznal, nemusel jeho zvláštní humor pochopit.

Zdroj: CNN Prima NEWS, Aha!, MSN

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články