Tereza Brodská v prvních 6 letech života říkala „mami“ příbuzné. Brejchová dala přednost kariéře

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Tereza Brodska
Zdroj: Nextfoto

Když jí bylo 6 týdnů, matka ji kvůli práci dala k výchově její tetě. Tereza Brodská dnes vzpomíná na to, jak ji do druhé třídy vychovávala její příbuzná, které se dokonce naučila říkat „mami“. Své vlastní matce, Janě Brejchové, ale podle svých slov nic nevyčítá.

Pro herečku je stabilita v rodině velmi důležitá. Jako malá si jí příliš neužila. Nejraději prý vzpomíná právě na prvních 6 let, kdy žila u máminy nejstarší sestry. Pak se vrátila k Brejchové, ale její život tehdy nebyl žádná pohádka.

Mámě nic nevyčítám

Terezu vychovávala teta, protože její maminka se věnovala kariéře. A herečka to podle svých slov částečně chápe.

„Profesně jsem to pochopila, z lidského úhlu ne. Já jsem práci vždycky podřizovala rodině. Mámě ale nic nevyčítám. Nikdy jsem kvůli tomu nebyla nijak zahořká,“ svěřila se v rozhovoru pro Český rozhlas Plzeň. V tom také popsala, že teta pro ni byla celým světem, a dokonce se jí naučila říkat mami.

Matčino chování Tereze svým způsobem ukázalo, jak má v životě sama jednat. Vždy jí totiž bylo jasné, že v tomto ohledu ji napodobovat nikdy nebude.

„Asi jsem potřebovala určitou stabilitu, kterou jsem v dětství nikdy neměla, kromě té neuvěřitelně harmonické doby od svých šesti týdnů do šesti let, kdy jsem bydlela u nejstarší máminy sestry a jejího muže s jejich dětmi. Pro mě je stabilita a rodina ohromně důležitá,“ cituje její slova Aha!

Špatný zdravotní stav Brejchové

Ačkoli jako matka prvních pár let Jana Brejchová udělala mnoho chyb, její kariéra byla zářná. V posledních letech se o ní přitom hovoří především v souvislosti s jejím zdravotním stavem. A to je její dceři líto.

„Mě strašně mrzelo, že se o ní v posledních letech mluví a píše jenom v souvislosti s jejím špatným zdravotním stavem. Chtěla jsem, aby se o ní mluvilo i v souvislosti s její zářivou a bohatou hereckou kariérou,“ vysvětluje autorka knihy Moje máma Jana Brejchová.

Zdroj: Český rozhlas Plzeň, Aha!, Super

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články