Tereza Brodská nikdy nepociťovala lásku k herectví. Všechno, co dělá, ale dělá naplno

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Tereza Brodska
Zdroj: Profimedia

Herečka Tereza Brodská si kariéru vybrala v poměrně mladém věku. A to i navzdory tomu, že táta ji viděl spíše jako pianistku a maminka jako kostýmní výtvarnici. V poslední době si ale dovede představit, že by profesi změnila.

Herečkou se podle svých slov stala především proto, že se chtěla vyhnout matematice a fyzice. K herectví žádnou lásku neměla. „Když už něco dělám, tak v tom chci být dobrá. Nic neumím napůl. Neumím tak vařit, neumím tak uklízet, neumím tak fungovat v ničem,“ říká s tím, že právě proto se v herectví zlepšovala.

Nahota ve filmech? Bez problémů

Brodská je herečkou, která se nebojí ničeho. Když byla mladší, několikrát dostala nabídku na role, ve kterých se musela ukázat tak, jak ji příroda stvořila. Ale ani nyní v 55 letech se toho nebojí.

V poměrně novém seriálu České televize Smysl pro tumor opět vykročila ze své komfortní zóny. Ačkoli příjemné to podle ní nebylo. Kvůli režisérce Tereze Kopáčové ale nakonec souhlasila.

„Pro nikoho jiného bych nic takového nikdy neudělala. Leda že by to byl ještě Karel Kachyňa, ale už nikdo další. Ono v pětapadesáti se pouštět do takových akcí..,“ řekla loni v prosinci deníku Blesk.

Neomezené hranice

Herectví Terezu baví čím dál méně a dovede si představit, že by změnila profesi. Důležité pro ni je, aby si vždy sedla s režisérem.

„Pro mě je asi nejdůležitější dokazovat režisérovi, že to můžu zahrát jinak, než on čeká. Že mám neomezené hranice. Nebo že můžu jít za ně. Pak je blbý, když děláš s jedním režisérem a snažíš se mu dokázat, že budeš ještě lepší než v předchozím filmu, ve kterém tě docela chválili,“ vysvětluje v rozhovoru.

Závěrem pak Brodská dodává, že je poměrně stydlivá, a dokonce i do moře chodí zabalená v osušce. Před kamerou chce ale vystupovat naplno a pokud se s režisérem předem dohodne na pravidlech, dokáže se přenést i přes toto.

Zdroj: iDNES, Expres, Super, Naše hvězdy

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články