Teorie velkého třesku: Představitelka Amy trpěla při natáčení seriálu depresemi. Její psychické problémy fanoušky šokovaly

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Teorie velkeho tresku Amy
Zdroj: Profimedia

Seriál Teorie velkého třesku je sitcom, který se především u mladých lidí těší obrovské oblibě. Není snad nikdo, kdo by o něm minimálně neslyšel, a jeho hlavní postavy jsou pro mnohé vzorem. Patří mezi ně i Amy Farrah Fowlerová.

Tu si v sitcomu zahrála herečka Mayim Bialik, která se sice dostala do seriálu až s pozdějšími sériemi, ale i tak je dnes pro fanoušky nedílnou součástí party, která denně baví tisíce diváků.

Jenomže i když seriál sám je jedna velká legrace a vtipy byste v něm nestihli spočítat, Mayim Bialik při jeho natáčení trpěla depresemi. Otevřeně o svých psychických problémech promluvila v médiích a mnohé fanoušky šokovala.

Pauza na studia

Pro Mayim bylo velmi náročné se do herecké role dostat. Zahrála si totiž šprtku, která navázala vztah se Sheldonem, což samo o sobě bylo složité. Pár navíc na konci seriálu společně získá Nobelovu cenu za fyziku.

Mayim Bialik se bála, že se nedokáže pořádně vcítit do své role, že nebude tak dobrá, jak po ní režiséři chtějí. A po pár natáčecích dnech začala mít úzkosti, a dokonce uvažovat, že v seriálu skončí.

Podle všeho to mohlo být i tím, že si herečka už dříve zahrála v seriálu s názvem Kvítko z roku 1990, pak si ale dala delší hereckou pauzu na studia a s odstupem času nebyla se svým výkonem v seriálu spokojená.

Chtěla si zlepšit reputaci. A ačkoli ji fanoušci už v prvním seriálu obdivovali, ona chtěla cítit, že je hrdá sama na sebe. Zároveň ale měla strach, že po tolika letech bez praxe se jí nepodaří touhu fanoušků ani její vlastní uspokojit.

V roce 2007, kdy debutovala první série Teorie velkého třesku, Mayim dostudovala a začala se poohlížet po příležitosti. A ta se jí dostala v jedné z dalších sérií seriálu, který už tehdy obdivovala.

Přišla o zdravotní pojištění

Ačkoli se jí sitcom líbil, nikdy by ji ani nenapadlo v něm hrát. Role, na kterou se pořádal casting, nebyla vlastně vůbec pro ni. Jenomže herečka se tehdy potýkala s problémy a potřebovala si najít práci.

Přišla o zdravotní pojištění a Teorie velkého třesku ji v tomhle ohledu zachránila. Trvalo ale dlouho, než se dokázala mezi ostatní herce začlenit a říci si, že je skutečně dobrá a fanoušci se k seriálu rádi vrací částečně právě kvůli ní.

Přestože se herečka v sitcomu uchytila, a dopomohl jí dokonce získat sebevědomí k tomu, aby se ucházela i o další role v jiných snímcích, musela na čas vyhledat pomoc psychologa.

Otevřeně promluvila v médiích o tom, jak se cítila, jak pro ni bylo náročně přetvařovat se a hrát šprtku, která se soustředí na fyziku, když jí v hlavě poletovaly všechny problémy z reálného světa.

Málokdo by si asi řekl, že představitelka Amy je ve skutečnosti opatrná a neprůbojná a že se léčí s psychickými problémy. Její postava má k jejímu reálnému já daleko. Nakonec ale sama přiznala, že je ráda, že se o tuto roli ucházela.

Zdroj: screenrant.com, metro.co.uk, goodhousekeeping.com
Autor: Šárka Cvrkalová


Související články