Teorie velkého třesku: Představitel Leonarda se neskutečně změnil. Takto vypadal ve 14 letech

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
johnny galecki
Zdroj: Profimedia

Všichni ho znají jako geniálního fyzika Leonarda Hofstadtera ze seriálu Teorie velkého třesku. Ale herec Johnny Galecki svou kariéru rozjel už v poměrně nízkém věku. I když nikdy nepatřil mezi typické krasavce, u žen má rozhodně úspěch.

Johnny Galecki se narodil 30. dubna 1975 v belgickém městečku Bree, kde ale moc dlouho nepobyl. Jakmile jeho otci skončila povinná vojenská služba, celá rodina se odstěhovala do Chicaga.

K herectví inklinoval už odmalička, však také když mu bylo čtrnáct let objevil se ve filmu Vánoční prázdniny.

Dnes by ho nikdo nepoznal

Mladý herec měl ale o své kariéře rozhodnuto už od mládí, od sedmi let účinkoval v představeních místních divadelních spolků.

Vrcholem ale bylo účinkování ve filmu Vánoční prázdniny společně s Chevym Chasem či Juliette Lewis. Galeckiho role ve filmu ale nebyla velká, všechny totiž zastínil právě Chevy Chase.

Pro mnohé fanoušky bylo pořádným překvapením, když zjistili, že Russella hrál právě Galecki. Nikdo by neřekl, že usměvavý chlapec je právě Leonard.

Od dob svého dospívání se pořádně změnil, úplně se mu změnily rysy, a i typický úsměv má také hodně jiný než v mládí.

johny galecki

Zdroj: Profimedia

Konečně se dočkal

V tom samém roce, tedy v roce 1989, se objevil ještě ve filmu Jiskra, ale výrazněji na sebe upozornil až v sitcomu Roseanne, ve kterém hrál dlouhých pět let.

Ve filmech a seriálech se poté objevoval poměrně hojně, často dostával role gayů. Stále ale čekal na roli, která by ho katapultovala do herecké elity.

Přestože měl Galecki na krku třicítku, ta pravá role stále ne a ne přijít. V roce 2007, když mu bylo třicet dva let, se ale konečně dočkal.

Získal jednu ze dvou hlavních rolí v připravovaném seriálu Teorie velkého třesku, ze které se k překvapení všech stal obrovský hit.

Naváže na úspěch?

Možná by seriál pokračoval i po dvanácté sérii, kdyby se herec Jim Parsons alias Sheldon Cooper jako jediný ze všech herců nerozhodl v něm už nepokračovat. A vzhledem k tomu, že Parsons byl pro seriál klíčový, tvůrci se rozhodli jej ukončit.

Přestože konec všichni herci i členové štábu obrečeli, pro všechny včetně Galeckiho je to velká šance začít znovu. A rozhodně to nebude mít jednoduché, protože vymanit se ze životní role se ne všem hercům a herečkám povede.

Autor: Barbora Turková


Související články