Teleshoppingový král Horst Fuchs zemřel. Své soukromí si navzdory popularitě velmi střežil

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Horst Fuchs
Zdroj: Profimedia

Jméno Horst Fuchs si všichni spojíme s mužem, který na televizních obrazovkách dokázal vychválit prakticky cokoli. Ne nadarmo se mu přezdívalo teleshoppingový král. Jeho hlášky se staly legendárními a i po letech měl své obdivovatele. Soukromí si nicméně střežil. I proto se veřejnost o jeho smrti dozvěděla až několik měsíců poté, co zemřel.

Bylo mu 77 let. Zemřel v červenci loňského roku. Do českých médií se ale informace dostala až v prosinci. A to proto, že rakouská média zprávu začala šířit teprve tou dobou. Legendární marketér žijící v Rakousku si totiž své soukromí velmi chránil.

Na svou dobu velká osobnost

Horst Fuchs se nejprve živil jako dělník v automobilce. Postupem času se ale začal věnovat pouličnímu prodeji. Díky svým schopnostem se dostal až do televize, uvádí Deník.

V telemarketingových pořadech nabízel obvykle především čisticí prostředky a věci spojené s automobily, nebyla to ale zásada. Prodával prakticky cokoli. Jeho reklamy se vyznačovaly velkým množstvím testů a ukázek toho, co všechno propagovaný produkt dovede.

Reklamní pořady s ním se v televizi objevovaly především v 90. letech a na přelomu století. Na tehdejší dobu byl svým vzhledem velmi odvážný, možná i proto si ho lidé tolik oblíbili.

Typické pro něj byly zlaté prsteny na rukou, výrazné oblečení většinou modré barvy, náušnice, brýle s tónovanými skly, ale také výrazná gestikulace a výrazy tváře.

Média neměl rád

Fuchs byl sice součástí médií, neměl je ale rád. Střežil si své soukromí, rozhovory dával jen výjimečně. Málokdo věděl cokoli o jeho rodině, o tom, kde a jak žije. Právě proto tak dlouho trvalo, než se zpráva o jeho úmrtí rozšířila.

Jeho rodina informovala o smrti prostřednictvím rakouského webu Benu. „24. dubna 1946 – 11. července 2023. S láskou a vděčností. Truchlící rodina,“ píše se v krátkém vyjádření.

Zdroj: TV Guru, Deník, iDNES, Novinky, Benu

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články