Poznáte celebritu, jež oslavila předloni sedmdesáté narozeniny? Povíme vám, o koho se jedná

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
meryl streep
Zdroj: Profimedia

Uznávaná herečka, nestárnoucí žena, držitelka několika ocenění a pyšná maminka čtyř dětí. To vše a mnohem víc je žena, kterou vám dnes představíme. Na konci článku se dozvíte, o kom je řeč, ale zatím nepředbíhejme a zkuste si tipnout, o koho se jedná.

Narodila se v roce 1949 v New Jersey do rodiny výtvarnice a obchodníka z farmaceutického průmyslu. Vystudovala umění na univerzitě Yale a hrát začala během sedmdesátých let.

Už v prvních letech hraní se na plátně objevila po boku takových hereckých es jako Dustin Hoffman, Kurt Russell, Robert Redford nebo Jack Nicholson.

Oceňovaná herečka

Tři roky od svého filmového debutu už přebírala Oscara za nejlepší herečku ve vedlejší roli a za další tři roky se dočkala ocenění nejvyššího, získala Oscara za nejlepší herečku v hlavní roli ve filmu Sophiina volba.

Nebyla to poslední velká cena. Naopak, je držitelkou dvou cen Emmy, devítinásobná držitelka Zlatého glóbu a dvojnásobná držitelka ceny BAFTA. Milují ji nejen fanoušci, ale i nejprestižnější akademici. Ti jí udělili Oscara ještě v roce 2011, konkrétně za roli bývalé britské premiérky Margaret Thatcher ve filmu Železná lady.

Celkem má na kontě dvacet jedna nominací na Oscara, sice proměnila pouze tři, ale i tak je zatím nepřekonanou rekordmankou v jejich celkovém počtu.

Spokojená ve všech směrech života

Desítky filmů měly možnost předvést její dlouhé blonďaté vlasy a něžný půvab. V Česku ji provází hlas především Zlaty Adamovské nebo Mileny Steinmasslové.

V roce 2008 dokázala, že ani zpěv jí není cizí, když zpívala ve filmu hity skupiny ABBA.

Každý rok natočí v průměru tři filmy, a to v červnu oslaví už dvaasedmdesáté narozeniny. Na svůj věk rozhodně nevypadá a stále se drží v kondici. Stárnutí si vůbec nepřipouští a dle jejích slov ji udržuje mladou hlavně její pozitivní mysl.

S manželem má čtyři děti. Dvě dcery jsou také herečky a prošlapávají si svou cestu ke slávě. Už víte, o koho se jedná?Slavnou herečkou není nikdo jiný než Meryl Streep.

A jaké je tajemství jejího úspěchu? „Prostě chci být dobrá. V práci usiluji o dokonalost a v tom snad tkví tajemství mého úspěchu,“ prozradila v jednom rozhovoru před lety a drží se toho dodnes.

Autor: Naďa Brožová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články