Taťána Makarenko přetváří Miss České republiky. Soutěž se otevře transgender uchazečkám i hendikepovaným dívkám

od Raina Tomanová
< 1 minuta čtení
tatana makarenko
Zdroj: Nextfoto

Taťána Makarenko představila novinky, které budou součástí již 14. ročníku Miss České republiky. Miss se mohou stát i vdané ženy s dětmi, ale také ty, které mají handicap.

Kromě toho se budou moci soutěže zúčastnit také transgender lidé, a prezidentka soutěže tak Miss posune na další úroveň. Všechny uchazečky ale budou muset splnit zadané úkoly, výjimky se dělat nebudou.

Makarenko chce změny v pravidlech

Prezidentka Makarenko čerpá inspiraci v zahraničí. „Byla bych velmi ráda, kdyby se přihlásila i handicapovaná žena na vozíčku, v zahraničí je to absolutně normální věc,“ uvedla pro TV Nova.

Chce tak podpořit všechny ženy, které jsou krásné a šikovné. „Vždycky jde o to, aby se přihlásily, jsme otevřená soutěž pro všechny,“ řekla Makarenko.

Již v roce 2018 získala korunku transgender modelka Ángela Ponce. I v dalších letech se v soutěžích objevovaly soutěžící z LGBT komunity.

Makarenko je prezidentkou soutěže již několik let. O podnikání přitom snila od svých šestnácti let. Protože byla dříve modelkou, měla kontakty a byla rozhodnutá, že to vyjde.

Kontakty se jí hodily pro vlastní podnikání

Jako modelka působila od svých dvanácti let, ale i v tak útlém věku nosila módu pro dospělé. Pózovala nejdřív zadarmo, ale postupně se chtěla ucházet o opravdovou práci, protože toužila po vlastním telefonu. Na klasickou brigádu ale ještě nemohla.

„Maminčini přátelé, kteří měli benzinovou pumpu, mě ale nechali mýt okna aut. Strávila jsem tím asi dvoje letní prázdniny,“ řekla pro Novinky. Ve čtrnácti se pak dostala do zahraničí, a pracovala také jako hosteska.

Získala tak spoustu kontaktů, a rozjetí vlastního podnikání pak bylo pouze otázkou času. Soutěž Miss České republiky je velmi úspěšná, její vítězky se účastní světových soutěží krásy.

Zdroj: Novinky, TV Nova

Autor: Raina Tomanová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články