Tammy Verner prozradila, co jí u nás chybí nejvíce. Své štěstí ale našla po boku českého krasobruslaře

od Raina Tomanová
2 minuty čtení
tomas verner tammy
Zdroj: Nextfoto

Tomáš Verner není jako každý jiný muž. Úspěšný krasobruslař si totiž uměl vybrat svou manželku. Když přišlo na to, že se jedná o vážný vztah, musela Tammy přemýšlet, jestli s ním do Česka vůbec odjede.

Američanka Tammy, která má thajský původ, musela opustit nejen své jistoty, ale také příbuzné. Nakonec se rozhodla dobře, protože společně vychovávají syna Tomáše a druhé dítě nosí zatím Tammy pod srdcem. Rozhodnutí nelituje, přece jen se ale najdou věci, které jí tady chybí.

V rozhovoru prozradila, jak se jí v Česku líbí

Tammy řekla, že v Česku žije již tři roky. Má to tu velmi ráda. Je to sice Američanka, ale její rodiče jsou původem Thajci. Ona sama se cítí být více Američankou. Prozradila také, jaký má názor na české obyvatele a jestli jsou si v něčem podobní s Američany.

„Myslím, že je mezi nimi celkem rozdíl. Řekla bych, že lidé v Česku jsou rodinnějšími typy, když to srovnám s Američany. Aspoň mně to tak připadá. Záleží samozřejmě na konkrétní rodině a jejích členech, nicméně řekla bych, že Češi jsou velmi zaměření na rodinu,“ řekla pro Blesk.

A co jí tedy chybí v České republice? Odpověděl za ni její manžel, který byl také při rozhovoru přítomný: „Ano, jídlo z fast foodu! Ale nikoli z těch, které jsou dostupné i u nás.“ Tomu musela Tammy jen přitakat, protože je to pravda. Během těhotenství má totiž různé chutě.

„Obzvlášť během těhotenství jsou jídla, na která mám hroznou chuť a prahnu po nich. V Americe jsou a tady ne. Samozřejmě mi chybí rodiče, ale jídlo je rovněž zásadní věc. Když jsme na Vánoce letěli mé rodiče do Ameriky navštívit, první věc, kterou jsem jim řekla, že potřebuji, bylo jídlo z restaurací Panda Express.“

Česky moc neumí, ale jídlo si sama objedná

Tammy je stejně jako její manžel Tomáš Verner velkou cestovatelkou. Je to hlavně díky tomu, jakou má profesi. Jako krasobruslařka se dostala skutečně do celého světa. Díky Vernerovi si ale oblíbila Českou republiku a zejména Prahu.

Češi sice anglicky rozumí dobře, ale nedokážou například odpovědět. Jak se s tímto problémem krásná Tammy vypořádala? „Naučit se základy češtiny ale nebylo tak hrozné. Díky tomu je to rozhodně všechno jednodušší. Dokážu se dostat, kam potřebuji, zvládnu si objednat jídlo. To základní zvládám v pohodě.“

Problémy zatím mají pouze s tím, jaké jméno bude mít jejich druhé dítě. Čekali totiž holčičku, ale nakonec bude zase chlapec. „Bude to opět chlapeček a samozřejmě je to úžasné a jsme moc rádi. Vrátili jsme se k návrhům na jména, které jsme měli vybrané pro prvního syna, než se narodil.“

Zdroj: Blesk

Autor: Raina Tomanová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články