Tajemství poprvé Hany Zagorové bylo odhaleno. Odkryla jej její blízká kamarádka

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
hana zagorova
Zdroj: Profimedia

Těsně před Vánocemi vyšla kniha s názvem Naprosto nezbytná Hana Zagorová. Vzpomínková kniha o velké české zpěvačce se stala velmi rychle bestsellerem. Kromě slavných kolegů a rodinných příslušníků v ní o Hance hovořila i její kamarádka Hana Vaňková.

Žena, kterou Zagorová přezdívá Bruma, v knize na zpěvačku prozradila pár informací, deník Aha! se ale rozhodl zjistit víc a v rozhovoru s Vaňkovou zjistil mnohé detaily jejího života z gymnázia. Právě odtud se totiž obě ženy znají a i po letech spolu zůstaly v kontaktu.

Drsné přezdívky

Na otázku, proč Haně Vaňkové přezdívá Zagorová Bruma, odpovídá kamarádka se smíchem: „Zní vám to škaredě? Za svobodna jsem se jmenovala Brumovská a my jsme si takhle drsně zkracovaly jména. Hance jsme říkaly Zagoro nebo Zagořice.“

Podle slov kamarádky už na gymnáziu Hana vynikala v mnoha ohledech. Nechtěla se ale příliš předvádět, ačkoli byla třeba ve zpěvu či v herectví velmi nadaná. „Už tehdy zpívala, hrála divadlo, ale že by tím na sebe strhávala pozornost, to ne. Ráda si dělala své věci, přemýšlela si, psala básničky,“ vysvětlila Vaňková.

Nebyly jsme svaté

Zagorová podle své kamarádky nebyla na škole úplný svatoušek. Občas spolu prý dokonce zašly za školu. Podle všeho ale neměla Hanka přísné rodiče a dost jí toho prošlo. „Jednou jsme si u Hanky doma udělaly dopolední večírek, čtyři holky. Seděly jsme na klavíru, hrály, zpívaly – a do toho se vrátila její maminka.

Ale krásně to přešla. My jsme byly vystrašené, že nás načapala, ale ani to nekomentovala. Hanka měla moc pěkné zázemí, které jsem jí záviděla,“ směje se ve vzpomínkách Vaňková. Dodává, že na Hanku také poměrně dost letěli kluci. Ona ale mnoho z nich odmítala.

Měla podle všeho svůj typ a s jedním z takových také zažila své poprvé. „Pamatuji si dva její chlapce, oba byli pěkní, tmaví, černovlasí,“ práskla na Hanu kamarádka a dodala, že s jedním z nich právě Zagorová strávila svou první milostnou noc.

Byly jsme si vždy blízké

To, že se Zagorová svěřila Vaňkové se svým poprvé, není jediným důkazem o tom, že si byly hodně blízké. „Jednou jsem jim půjčila klíč od našeho bytu na dostaveníčko. Dodnes se divím, že jsem k tomu svolila, měla jsem totiž velmi ostrého otce, a kdyby je načapal, měla bych velký průšvih!“ vzpomíná kamarádka zpěvačky.

V životě Hany Zagorové se událo mnoho událostí a rozhodně se nedají shrnout v jednom rozhovoru ani v jediné knize. I tak se ale fanoušci o zpěvačce dozvěděli v poslední době možná více, než si kdy dovedli představit. A kdo ví, co na ni někdo známý poví v budoucnu.

Zdroj: Aha!

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články