Syn Yvonne Přenosilové se v roce 1993 odmítl odstěhovat z Mnichova do Čech. Velmi ji to ranilo

od Soňa Jiroutová
2 minuty čtení
Yvonne Prenosilova
Zdroj: Profimedia

Hudební svět opustila další hvězda, která bude mnohým chybět. Yvonne Přenosilová zemřela na selhání orgánů a zpráva o její smrti zasáhla showbusiness jako blesk z čistého nebe. Na rozloučení s touto úžasnou ženou přijede z Německa i její syn, který mamince zlomil srdce.

Zpěvačka byla židovka a její víra požaduje, aby pohřeb proběhl co nejdříve. Poslední rozloučení tedy proběhne již 14. září na Novém židovském hřbitově. Přijede na něj i syn Maximilian, který mamince způsobil nejhorší den jejího života.

Ze strachu emigrovala

Yvonne v roce 1968 podepsala manifest Dva tisíce slov a bála se pak o svůj život. Rozhodla se proto pro emigraci a odešla se svou rodinou do Mnichova.

Zde potkala svého manžela, právníka Andrease von Schuckmanna, za kterého se v roce 1978 provdala. Narodil se jim syn Maximilian, ale manželství nakonec nevydrželo a o 7 let později se manželé rozvedli.

Po sametové revoluci se začala stále častěji vracet do tehdejšího Československa. Vzhledem k tomu, že měla práci ve Svobodné Evropě, která sídlila v Mnichově, o návratu neuvažovala.

Vše se změnilo v roce 1993, když došlo ke zrušení této sekce a zpěvačka se rozhodla přestěhovat. Šok však přišel ve chvíli, kdy toto rozhodnutí oznámila synovi.

Nejhorší den jejího života

Maximilianovi bylo tehdy již 14 let, měl v Německu zázemí a přátele, proto matce po létě stráveném v Čechách oznámil, že se chce vrátit k otci.

„To je bolest, která se nedá popsat slovy,“ vzpomínala na synovo rozhodnutí Yvonne.

Že pro ni jeho rozhodnutí bylo velmi těžké, dokazuje i fakt, že za nejhorší den svého života považuje právě den, kdy si bývalý manžel se svou novou ženou pro syna přijeli.

Zpěvačka prý stále doufala, že si to syn rozmyslí a zavolá jí, aby si pro něj přijela. Bohužel pro ni se tak nestalo.

Její syn zpětně na toto období vzpomínal s tím, že Yvonne nebyla špatnou mámou, jen nechtěl opouštět svou vlast.

„Myslím, že máma tím trpěla víc než já,“ řekl k tomu v dospělosti.

Svatby se nedočkala

V roce 2007 byl s matkou i synem natočen dokument 13. komnata, kde syn přiznal, že doufal, že se maminka vrátí.

Jejich pouto však nebylo přetrženo. Syn za maminkou často jezdil a byli spolu v telefonickém kontaktu. Byla to zároveň právě maminka, která synovi pomohla, když se dostal do finanční tísně.

Když pak odešla do hudebního důchodu, jezdila za synem do Mnichova o to častěji. A také se zapojila do výběru snachy, protože přiznala, že by ráda slyšela znít svatební zvony.

„Syn je už hodně let s jednou dámou, kterou já mám ráda. A protože ji preferuji, tak je to u něj takové vachrlaté. Oni jsou furt spolu, je to jako manželství po třiceti letech. (…) Já si myslím, že ona je žena jeho osudu, ač on si to nepřiznává,“ prozradila pro deník Sedmička.

Svatby se již bohužel zpěvačka nedočkala. Svého syna ale dle serveru Extra zaopatřila a zařídila, aby veškeré dědictví připadlo právě jemu.

Zdroje: Deník, Aha!, Sedmička, Extra, Televize Nova

Autor: Soňa Jiroutová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články