Syn Waldemara Matušky se těší, až si s tátou opět řeknou ahoj. Přestože ho zpěvák dlouho tajil

od Soňa Jiroutová
2 minuty čtení
Waldemar Matuska s manzelkou
Zdroj: Profimedia

Zpěvák s velkým charismatem a úžasným hlasem, to byl Waldemar Matuška. Od jeho smrti uplynulo již neuvěřitelných 14 let. Byl zpěvákem, hercem, ale také otcem. O jeho prvorozeném synovi se ale dá říct, že byl utajovaný. Proč o něm zpěvák vůbec nemluvil?

Walda se oženil celkem třikrát, a otcem se stal dokonce čtyřikrát. Dvě dcery však zemřely hned po narození.

Rodinná tragédie

Se svou první manželkou Jiřinou Šťástkovou přivítali na svět dvojčata. Dcery však krátce po narození zemřely, a to kvůli fatální chybě lékaře. Ten jim totiž píchl špatnou vakcínu.

Nelze se tak divit, že zpěvák v porodnici vše rozkopal. S touto ztrátou žil po zbytek života.

Šťastného konce se nedočkali

Přes velkou ztrátu se manželé nakonec přenesli a o pár let později přišel na svět syn Miroslav. Jako otec ale zpěvák brzy přestal fungovat a oženil se s Hanou, které se přezdívalo Dulina.

„Máma s tátou se rozvedli, když mi bylo pět. Občas jsem potom otce viděl jenom náhodně, alimenty ale platil,“ prozradil syn pro deník Blesk.

Jejich životy se rozdělily i proto, že každý z nich v 80. letech emigroval jinam. Zatímco syn Miroslav do Německa, zpěvák s poslední manželkou Olgou do USA.

Miroslav v Německu zůstal a pracoval jako knihovník na Hamburské univerzitě. Ale otce se snažil kontaktovat.

Tátu znal přes rádio

„Kdo je můj táta, mi máma vysvětlovala, když jednou hráli v rádiu jeho písničku. Tátu jsem vyhledal, když mi bylo osmnáct. To už bydlel s Olgou na Václaváku. Bylo to takové rozpačité… A potom jsme se asi dalších osmnáct let neviděli,“ uvedl nyní již důchodce.

Olga a Waldemar měli společně syna Waldemara, který je Miroslavovým nevlastním bratrem. Ale s ním se Miroslav setkal až na pohřbu. O to více se však sblížili.

Druhá rodina

„Na Floridu jsem za Olinou začal jezdit až poté, co táta umřel. Naposledy jsem tam byl v roce 2015, teď už tam ze zdravotních důvodů létat nemohu,“ řekl Miroslav a potvrdil, že si s nevlastním bratrem rozumí.

Ale nejen s ním! Manželku Olinu považuje za svou druhou mámu.

Za života si toho moc říct nestačili, ale Miroslav věří, že budou mít čas si popovídat v tom posmrtném. „Těším se zase za tátou, až mu řeknu ahoj,“ řekl.

Zdroje: Blesk, Prima ženy, Aha!

Autor: Soňa Jiroutová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články