Syn Vlastimila Brodského má za sebou léčbu alkoholismu. Aby nepil, musí brát prášky

od Denisa Weisová
2 minuty čtení
marek brodsky
Zdroj: Nextfoto

Marek Brodský, syn známého českého Vlastimila Brodského, není jen hercem a bývalým bubeníkem, ale taky člověkem s velmi těžkým osudem. Ten si sice z veliké většiny způsobil sám svojí vinou, na druhou stranu ale v sobě našel dostatek odvahy a odhodlání s ním bojovat.


Byl hospitalizován na protialkoholním

Podlehl totiž choutkám alkoholu, a to na dlouhé roky. Naštěstí si ale včas uvědomil, že klesá na samotné dno, a rozhodl se nechat hospitalizovat v protialkoholní léčebně. Co ho k tomu vedlo, přiznal v rozhovoru pro Pátek Lidových novin.

„Trpěl jsem depresemi, bral jsem na ně prášky, ale v kombinaci s alkoholem antidepresiva neúčinkují, takže se můj stav postupně natolik zhoršil, až začal ničit i mou fyzickou stránku. Poslední dva měsíce už jsem kalil tak strašně, že u mě propukly třasy, neustále jsem se potil, takže jsem si vždycky druhý den musel dát ještě před polednem panáka na srovnání,“

Také se svěřil, že k tomu, že začal pít, vedla nervozita mezi lidmi a nepříjemné komplexy z dětství.

Nakonec mu pomohla chemie

Vyhráno ale herec, kterého můžeme znát například z filmu Osudy dobrého vojáka Švejka nebo Bastardi 3, rozhodně nemá. Sám uznává, že ví, že alkoholikem bude už do konce života. A to ať abstinujícím, nebo ne.

V boji s alkoholem mu nepomáhaly ani terapie a sezení pro alkoholiky, musel tedy přistoupit k chemické léčbě. Měl prý slabou vůli, proto bere lék antabus, který by měl to nejhorší vyřešit za něj. Zvyšuje totiž přecitlivělost těla na alkohol a už při malých dávkách alkoholu způsobuje nepříjemné fyzické potíže. Při větší dávce by ho mohl i zabít.

Zároveň mu jeho chuť napít se pomáhá překonat myšlenka na lidi, které na sezeních pro alkoholiky během léčby potkal. Podle jeho slov totiž několik z nich při reversním chování a návratu k pití zemřelo. To jeho odhodlání léčbu nezahazovat zvětšuje.

Dnes je bez alkoholu už spoustu let a vypadá to, že mu to už vydrží.

Zdroje: Aha!, Blesk

Autor: Denisa Weisová


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články