Syn Mira Žbirky po pohřbu zmizel za hranice. Předtím vzdal otci hold na sociální síti

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
miro zbirka
Zdroj: Profimedia

Slovenský bubeník David Žbirka to v současné chvíli nemá snadné. Nedávno ztratil otce, jenomže na truchlení není čas. Celá řada celebrit se musí smířit s tím, že někdy jejich povinnosti nepočkají, a i po ztrátě blízkého musí nahodit úsměv a pokračovat v rozdávání radosti fanouškům.

Ani u syna slavného Mekyho Žbirky to není jiné. Pohřbu se zúčastnil a po něm podle informací serveru Blesk strávil večer sám jen s otcovou kytarou, aby na velikána zavzpomínal. O pár dní později oznámil fanouškům, že opat vyráží do zahraničí, kde ho čeká celá řada koncertů.

David Žbirka je bubeníkem v kapele Sunnbrella a musí jít dál. To, že život jeho otce skončil, pro něho nesmí znamenat, že se ten jeho zastaví. Předstírat ale na pódiu úsměv pro něho nejspíš není snadné a se svými pocity se vyrovnává na sociálních sítích.

david zbirka

Zdroj: Profimedia

Otec byl pro něho obří inspirací

„Včera jsem ztratil otce. Nikdo mě v životě neinspiroval více než on. Skutečná legenda v každém slova smyslu. Slovy nemohu popsat, jak moc mi bude chybět, proto jsem vytvořil playlist s mými oblíbenými skladbami, které mi ho budou připomínat,“ napsal po smrti zpěváka David na Facebooku.

Web cnn.iprima.cz informoval také o tom, že měl zpěvák i další děti a v minulosti údajně velmi litoval toho, že odešel od své prvorozené dcery Denisy, když jí bylo 13. Bohužel, některé chyby ve svém životě už nedokázal napravit, rodina ho přesto milovala.

„Navždy tě budu milovat, tati, odpočívej v pokoji,“ dodal u společné fotografie David, pro kterého bylo rozloučení s velikánem neskutečně náročné. Teď se už ale musí soustředit na jiné věci.

Čeká ho náročný prosinec

David je víc doma v Americe než na Slovensku či v Čechách. Po několika dnech strávených kvůli pohřbu otce ve zdejších krajinách tedy opět vyráží za hranice. A to i se svou kapelou, se kterou ho čekají náročné koncerty. Během prosince jich proběhne hned několik.

Na Facebooku skupiny Sunnbrella informoval o tom, že koncertovat budou hudebníci 6. prosince v New Yorku, 9. prosince v San Diegu a 10. prosince v Los Angeles. Zdá se, že mladíka čeká před Vánoci ještě pořádná práce a snad tedy nebude mít moc času na truchlení po otci.

Už dnes je David Žbirka velkým hudebníkem, který po tátovi zdědil mnohé. Kdo ví, třeba to v budoucnu dotáhne také tak daleko a stane se legendou, kterou bude znát téměř každý. Už teď si vede velmi dobře a jménu svého otce rozhodně nedělá ostudu.

Zdroj: Facebook, Blesk, cnn.iprima.cz

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články