Syn Louise de Funèse vyměnil kariéru herce za létání s letadlem. Dnes si užívá zaslouženého důchodu

od Šárka Cvrkalová
< 1 minuta čtení
Olivier de Funes
Zdroj: Profimedia

Louis de Funès se zapsal do povědomí fanoušků svým ztvárněním četníka ve slavných francouzských filmech. Do hereckého nebe odešel už v roce 1983. Zanechal po sobě syna, který se měl podle jeho předpokladů věnovat herectví. Nakonec se ale rozhodl tuto kariéru vyměnit za zcela jiný obor.

Olivier de Funès se narodil v roce 1949. Díky svému otci měl k herectví odmalička velmi blízko. Hercovi starší synové dávali už od mládí najevo, že se budou ubírat jiným směrem. U Oliviera byla kariéra herce nejpravděpodobnější.

Ve filmu od 16 let

Když mu bylo 16 let, poprvé si zahrál ve filmu. V několika snímcích se objevil dokonce i po boku svého otce, připomíná Extra. Zahrál si ve snímcích Fantomas se zlobí, Piti Piti Pa nebo Na stromě.

Před kameru se však naposledy postavil v roce 1971. Pak se rozhodl svou kariéru poměrně úspěšného herce ukončit a věnovat se něčemu zcela jinému. Stal se pilotem a této profesi se věnoval až do svého důchodu.

Podle mnoha lidí byla škoda, že herectví vyměnil za létání s letadlem. Byl totiž velmi sympatickým mužem a obdivovali ho především fanynky. Většina lidí se proto diví, že byl ochotný se tak skvělé práce vzdát.

Osudným se mu stal infarkt

V současné době je Olivierovi 73 let. Užívá si zaslouženého důchodu a těší se podle všeho poměrně dobrému zdraví. Je rád, že i ve svém věku je na tom dobře, jeho otec totiž takové štěstí neměl.

Louis de Funès totiž zemřel ve věku 68 let. Po natočení posledního snímku s názvem Četník a četnice se mu stal osudným infarkt. Křehké zdraví tak naštěstí Olivier po svém otci nezdědil.

Zdroj: Super, Extra

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články