Syn Jany Strykové není mamince ani trochu podobný. Ukážeme vám, jak vypadá

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
jana stryková.
Zdroj: Profimedia

Současná situace ve světě není jednoduchá pro nikoho. Své by o tom mohla vyprávět i herečka Jana Stryková, jejíž syn Jáchym nastoupil v září do první třídy. Herečka tak ve druhé části pandemie musí řešit i učení z domova.

Když se jí v roce 2014 narodil syn Jáchym, pohlaví si dopředu říct nenechala. Ona věděla, že to bude syn, její partner Matěj Matuška, vnuk slavného Waldemara Matušky, doufal, že to bude dcera. Ona věděla, že to bude Jáchym, on zase věřil v Aničku.

Umění má v krvi

Přestože je Jáchymovi už šest let, partneři se zatím nevzali. Svatba herečce, která se herectví věnuje už odmalička a jde z role do role, přijde zbytečná. Pokud by se ale Jáchym rozhodl v budoucnu věnovat umění, rozhodně k tomu má ty nejlepší generační předpoklady.

Kromě toho, že jeho maminka je herečka a tatínek zvukař, jeho pradědečkem byl slavný zpěvák Waldemar Matuška. Umělecké geny má Jáchym zkrátka v sobě.

Otázkou je, zda by Stryková svému synovi požehnala, kdyby jí řekl, že chce být hercem. S partnerem totiž velkou část roku tráví v Krkonoších, kam se odstěhovali. Nicméně není to jejich trvalý domov, ale pendlují.

Protože jak herečka říká, divadlo se v horách hrát nedá. Jáchym má navíc rád pohyb a herečka se aspoň nemusí bát, že třeba skočí pod auto. Proto jí Krkonoše, kde dobíjí baterky, přijdou úplně ideální.

jana stryková

Zdroj: Profimedia

Doma to byla Itálie

Zatím to ale nevypadá, že by Jáchyma divadlo lákalo. Herečka se jednou svěřila, že se jí zeptal, proč má tak blbou práci a proč musí večer odjíždět. Zatím to ani nevypadá, že by mu vymoženosti města chyběly.

Pro oba dva je teď celá situace ještě náročnější. Doma prý zažívají Itálii, protože Jáchym loni v září nastoupil do první třídy do pražské školy.

V ní byl ale na začátku roku jen týden, pak se začal učit spolu s herečkou doma. Prý se s ní pořád dohadoval, jak má držet tužku a psát se mu vůbec nechtělo.

Teď si herečka pár měsíců zase odpočinula, ale vzhledem k tomu, že první třídy se opět uzavřely, bude na učení syna zase sama. Aspoň že si může odskočit na natáčení oblíbeného seriálu Slunečná, kde hraje venkovanku Petru.

Autor: Barbora Turková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články