Syn Jany Strykové má slabost pro blondýnky a dobírá si maminčinu profesi. Uklízečky mu přijdou užitečnější

od Šárka Blahoňovská
2 minuty čtení
jana strykova
Zdroj: Profimedia

Herečka Jana Stryková žije ve společné domácnosti s vnukem Waldemara Matušky. Vychovávají osmiletého syna Jáchyma, který občas překvapí maminku svými hláškami a otázkami. Nedávno dokonce prohlásil, že uklízečky jsou užitečnější než herečky.

Stryková se o svém synovi rozpovídala v pořadu Blízká setkání. Dle svých slov se nesnaží Jáchymovi vysvětlit herectví v pozitivním světle. Zastává názor, že každý má zkrátka svou hlavu. „Říkám si, že každý si najde svoji cestu sám. A pokud ho zajímají jiné věci, tak proč ne,“ řekla na Českém rozhlase Dvojka.

Dítě ji změnilo

Herečka otevřeně přiznala, že ji rodičovství změnilo a má díky němu trochu jiný pohled na život. „Je to největší změna v mém životě a díky tomu se na něj dívám jinak. Do té doby jsem byla neřízená střela a život jsem krájela. Dítě mě změnilo,“ řekla Stryková Aleši Cibulkovi v jeho rozhlasovém pořadu.

Se synem se občas Stryková pochlubí na svém instagramu. Přidala na něj například jeho fotku z výletu s kamarádkou, k níž připojila popisek: „Náš Jachura je holt na blondýny. Mám zase smůlu.“ I tady je vidět, že si sestřička z Ordinace uvědomuje, že s některými věcmi zkrátka jako matka nehne, i kdyby se na hlavu stavěla.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Jana Stryková (@jana_strykova)

Sympatická herečka žije v Krkonoších, kam se přestěhovala z města. Tuto lokalitu si s manželem vybrali zkrátka proto, že tam často jezdili.

Dalším faktorem byl fakt, že výchova dítěte ve velkoměstě není ideální, jak řekla před dvěma a půl lety v rozhovoru pro Novinky. „Navíc Jáchym je hodně živé dítě, které má rádo pohyb, zejména na čerstvém vzduchu, v přírodě, kde se nemusím každou chvíli strachovat, že vkročí do vozovky, a jemu tak dopřeji trochu svobody,“ odůvodnila.

Klid na vesnici a práce v divadle

Život na vesnici má ostatně společný se svou rolí v již ukončeném, ale velmi oblíbeném seriálu Slunečná. V něm ztvárnila místní drbnu Petru Slaninovou, která ví o všem, co se ve Slunečné šustne. Postava jí sedla i díky tomu, že na place byla dobrá atmosféra a točila s příjemným kolektivem lidí.

Nedá však ani dopustit na práci v divadle. Momentálně má angažmá v tom Národním, kde si přece jen užije trochu vážnější role.

Syn Jáchym však, jak už bylo řečeno, její práci moc nechápe. Kromě toho, že řekl, že její práce je blbá, všímá si také, že není moc dobře placená. „Takže se mě ptá, proč mám tak blbou práci. A proč nemám lepší práci, kde bych si vydělala víc peněz. Že bych nikam večer nemusela chodit,“ nechala se slyšet.

S tatínkem svého dítěte se přitom Stryková právě díky herectví seznámila. Respektive díky svému hlasu. Namlouvala totiž navigaci v seriálu Okresní přebor. Právě její hlas si partner, který se živí jako zvukař, vybral.

Zdroj: Instagram, Novinky, Český rozhlas Dvojka

Autor: Alice Konopásková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články