Syn hlasatele Alexandera Hemaly vás dostane svým vzhledem. Takového fešáka jste dlouho neviděli

od Andrea Světlíková
2 minuty čtení
Alexander Hemala
Zdroj: Profimedia

Alexander Hemala je jedno z největších jmen české moderátorské scény. Narodil se v roce 1952 v Brně a dnes si užívá zaslouženého důchodu. I tak ale občas dostane ještě nějakou tu pracovní nabídku. Jeho hlavním cílem teď je trávit čas s vnoučaty.

Hemala pracoval jako hlasatel v České televizi už od roku 1973. Později se stal režisérem denního vysílání. Kromě toho se věnoval moderování v rozhlase a příležitostně moderoval i různé společenské akce.

I když je známý jako hlasatel a moderátor, občas dostane i nějakou tu filmovou roli. I dnes je podle svých slov rád za jakoukoli nabídku, i když zároveň uznává, že užívat si volna po těch letech práce má něco do sebe.

Děti mu dělají radost

Alexander Hemala je ženatý a má tři děti. Se svou ženou Vlastou se pravidelně ukazoval ve společnosti, ale v roce 2020 vzal na jednu z charitativních akcí hned dvě ze svých dětí.

S dcerou Nikolou a synem Jakubem si užíval prohlídku třináctého ročníku aukce obrazů, a jako moderátor se dokonce v jednu chvíli chopil mikrofonu a převzal slovo.

Alexander Hemala

Zdroj: David Malík / CNC / Profimedia

S dětmi do společnosti příliš nechodí. Ony samy se médiím spíše vyhýbají.

Rolím ve filmu se nevyhýbá

I když se v médiích příliš neukazují, na druhou stranu se všechny tři Hemalovy děti věnují naplno svým rodinám.

Před rokem se proto Alexander Hemala dočkal už šestého vnoučete, a jak sám říká, na své děti i jejich potomky je velmi hrdý.

S takovou velkou rodinou je jasné, že si Hemala užívá důchodu naplno. I tak ale přiznává, že když dostane nějakou tu nabídku práce, neodmítne ji. Před nedávnem si měl například zahrát ve filmu zavražděného.

Podle jeho slov taková herecká role znamená šťastný a dlouhý reálný život. Doufejme tedy, že se mu jeho předpověď splní.

Autor: Šárka Cvrkalová

Související články