Syn herečky Jany Švandové je elegán každým coulem. Takto neodolatelně vypadá

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
jana švandová
Zdroj: Profimedia

Ne všechny děti herců a hereček se zhlédnou v jejich náročném povolání. To je příklad i syna herečky Jany Švandové Huberta. Jeho otec Hubert Topinka byl plastický chirurg a on se rozhodl jít v jeho stopách. Stal se totiž humanitárním pracovníkem.

Herečka Jana Švandová byla vdaná hned třikrát. Poprvé za producenta Oldřicha Macha, druhým manželem byl plastický chirurg Hubert Topinka, se kterým má právě syna Huberta, ale její životní láskou se stal až třetí muž, developer Pavel Satorie.

Bojí se, ale je na něj hrdá

Možná by herečka byla ráda, kdyby se její syn uchýlil k herectví. On se ale rozhodl jinak a několik let pracoval jako humanitární pracovník.

Několik let jezdil a žil v těch nejohroženějších zemích světa. Naposledy byl povolán do Pákistánu. Herečka ale přiznává, že i když je sobecká a nejraději by ho měla pořád u sebe, je na něj velmi hrdá.

Že to Huberta táhne jinam, si prý všiml už jeho profesor na Filozofické fakultě, který byl zároveň kamarádem herečky. Právě on ji upozornil na to, že Huberta to táhne k humanitní činnosti.

Na první misi odjel Hubert na Ukrajinu, pak do Afghánistánu, Ugandy, Čečenska či Pákistánu.

jana švandová rodina

Zdroj: Profimedia

Musela vidět vnučky

V Afghánistánu potkal svou manželku Claire, která je také humanitární pracovnice. Cestování je součástí jejich života, když byla hereččina snacha těhotná, odjela s Hubertem do Ugandy.

Nakonec přesídlili do hlavního města Pákistánu, do Islámábádu. Právě tam se vypravila i Jana Švandová.

Sice přiznala, že se velmi bála, ale chtěla vidět dvě svoje vnučky. A až tam prý pochopila smysl synovy profese, přestože se o něj v minulosti velmi bála.

Nejvíce v době, kdy se svou ženou, která je Angličanka, a šestitýdenní dcerou odjeli do Ugandy. To si podle svých slov herečka myslela, že se zblázní strachy.

Dnes je ale všechno jinak. Dnes její syn s rodinou přesídlil do Prahy, kde pracuje pro společnost Adra. Herečka i její třetí manžel si tak mohou naplno užívat povinností prarodičů.

Autor: Barbora Turková


Související články