Syn Františka Nedvěda navázal na otcův odkaz. Charismatický hudebník je rád, když si najde den volna

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
frantisek nedved
Zdroj: Profimedia

Písničkář František Nedvěd opustil svět 18. července 2021. Někteří jeho fanoušci se s tou ztrátou nesrovnali dodnes. Odešel ve věku 73 let, dobrou zprávou ale je, že jeho syn Vojta, kterému je dnes 44, se také věnuje hudbě a v otcově odkazu svědomitě pokračuje.

„S kapelou Tie Break jsem dojel nedávno koncerty, které jsme měli ještě s tátou nasmlouvané. Teď máme další před sebou. A vím, že táta by měl velkou radost, protože podle ohlasů si je lidé skutečně užili,“ svěřil se Vojta nedávno v rozhovoru pro Život v Česku.

Charismatický hudebník dříve koncertoval po boku nejen svého otce, ale i jeho bratra Jana. Tomu je dnes 75 let, hudbě se věnuje, už to ale není v takové míře, jako tomu bylo kdysi. V Česku nejspíš nikdy nebylo slavnější písničkářské duo než bratři Nedvědi a Vojta chápe, že navázat na tuto hudbu není snadné.

Je rád, když si najde den volna

Kromě hudby se Vojta Nedvěd snaží věnovat i své rodině. Je ale pravda, že skládání písniček a koncertování je pro něj velmi náročné, takže je opravdu rád, když si najde nějaký ten den volna. Dovolená, kterou nedávno se ženou naplánovali, je pro něj doslova darem.

honza nedved vojta nedved frantisek nedved

Zdroj: Profimedia

„Každopádně teď se mi podařilo na pár dnů s manželkou a přáteli vyrazit na dovolenou v Česku, konkrétně jsme byli v Českém Švýcarsku, což jsme si dokonale užili. S manželkou jsme zároveň oslavili 26 společných let, z toho 24 v manželství, což je úžasné,“ pochlubil se Nedvěd.

Táta pro něho hodně znamenal

Pro Vojtu byl jeho otec obrovským vzorem, a to nejen v hudbě, ale i celkově v životě. „Táta pro mě znamenal strašně moc, byl pro mě tátou, vychovával mě, naučil mě spoustu řemeslných dovedností, naučil mě muzice a mnoho dalších věcí. Byl pro mě opravdu velkým vzorem,“ svěřil se v rozhovoru pro Forum24.

Převzít po tátovi šňůru koncertů nebyla žádná legrace. „Strašně těžké, opravdu moc těžké, protože ta pověstná laťka jím byla nasazena hodně vysoko. Člověk si musí dát na některé věci pozor, ale zase jsme spolu hráli patnáct let, takže jsem měl možnost od něj mnoho dobrého pochytit.“

Snaží se užívat si života

I rok po smrti svého otce na něj Vojta denně myslí. Na druhou stranu se snaží věnovat se rodině. Zrekonstruoval chatu po Františkovi, kde s manželkou vychovávají děti. V roce 2000 se jim narodil první syn. „To už jsme se domluvili s tátou, že v jeho původní chatě se začneme na celoroční bydlení zařizovat my,“ objasnil zpěvák.

A jak je to s texty písniček? Pokračuje Vojta ve spolupráci se svým strýcem Janem, který řadu nejslavnějších hitů napsal? „Já se tomu nebráním, když pro mě bude mít nějakou písničku, tak jsem určitě pro. Záleží také na něm, jestli bude chtít,“ dodal závěrem.

Zdroj: Forum24, Novinky, Život v Česku

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články